استابلایزر رله ای - استابلایزر خانگی و صنعتی سه فاز و تک فاز رله ای - فاراتل

استابلایزر رله ای

نمایش 11 نتیحه

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳


پیشرفت های علم و تکنولوژی باعث شده دستگاهی به نام استابلایزر اختراع شود تا نوسانات جریان برق شهری را کنترل کند تا صدمه ای به وسایل الکتریکی توسط برق ac نرسد شاید برای بعضی ها جذاب باشد که استابلایزر های جدیدی بر خلاف نمونه های قدیمی مجهز به نمایشگر دیجیتالی هستند که جریان را روی همان ولتاژ که بر سیستم وارد کرده ایم نگه می دارند. این استابلایزر ها نوسانات ریزی که در فاصله ی  یک میلی ثانیه رخ می دهد را شناسایی کرده و از رخ دادن آسیب به وسایل الکتروکی جلوگیری می کند.

شاید برای شما اهمیت زیادی نداشته باشد ولی برای دستگاه های حساس مانند دستگاه پزشکی، سی ان جی ها و …. نقش مرگ زندگی را بازی می کنند.

انواع استابلایزر

امروزه این دستگاه نقش مهمی در واحد های صنعتی، کارگاه، کارخانه ها و خانه دارد تا افراد با  امنیت بیشتری به فعالیت خود بپردازند استابلایزر بسته به نیاز، عملکرد و کارکرد های آن به انواع مختلفی تقسیم شده اند.

1.   استابلایزر رله ای

2. استابلایزر سروو

3.   استابلایزر استاتیکی

در این مقاله به بررسی و معرفی استابلایزر های رله ای خواهیم پرداخت.

استابلایزر رله ای

در داخل استابلایزر های رله ای، رله ای مورد  استفاده قرار می گیرد که جهت سیگنال های الکتریکی را بر عکس می کند اندازه ی این نوع استابلایزر ها کوچک هستند و نصب آن ها بسیار آسان است و برای مناطق و دستگاه های بزرگ بسیار مفید  مناسب هستند.

عملکرد استابلایزر در حالت کلی به عملکرد رله های نصب شده و ترانس آن وابسته است. استابلایزر رله ای دارای سه نوع کلید است که به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

  1. کلید اصلی

کلید اصلی یک سوئیچ بسیار ساده است که داری دو سیم است که بوسیله ی نیروی مغاطیسی مدار را بین دو سیم تشکیل می دهد و زمانی که دو سیم روی یکدیگر باشد به معنای آن است که سوییچ باز است.

  1. کلید رله

رله یک سیستم پیچیده تر نسبت به بقیه اجزای استابلایزر دارد که شامل چهار سیم است که این چهار سیم با اتصال دو سیم مدار را ایجاد می کند و مدار زمانیکه دو سیم در کنار هم قرار می گیرد و در یک موقعیت مشترک قرار می گیرند. اگر دو سیم در موقعیت مختلف قرار بگیرد رله بسته می شود

  1. کلید استابلایزر

تثبیت کننده شامل یک برد مدار، یک سوئیچ تماس و یک رله است  با فشردن دکمه تماس، مدار شروع به کار می کند.  وقتی کلید تماس آزاد می شود، مدار متوقف می شود و یک تثبیت کننده رله به یک سوئیچ تماس وصل می شود. با فشار دادن دکمه تماس مدار بسته می شود. هنگامی که دکمه تماس آزاد می شود، مدار باز می شود.  برای کمک به باز شدن مدار، تثبیت کننده باید سیگنال الکتریکی را تقویت کند. تقویت کننده مدار دستگاهی است که اجازه می دهد چندین جریان در یک جریان ترکیب شوند تا سیگنال بزرگتری دریافت شود.

[cat_ehm]