تعمیرات-یو-پی-اس-صاهیراد
ب

به دلیل افزایش میزان برق مصرفی در جوامع در هر فصلی از سال تولید و عرضه برق برای استفاده عموم مردم از سوی سازمان های متخصص در این زمینه در برخی مواقع با برخی مشکلات و چالش ها رویرو می شوند که نتیجه ای مشکلات ایجاد نوسانات و قطعی های مکرر و روزانه در جریان برق شهری و صنعتی می شود.

دستگاه یو پی اس به تنهایی وظیفه دریافت جریان برق از برق شهری در هنگام عدم قطعی برق و ذخیره آن در باطری یو پی اس و ارائه جریان ثابتی از برق در هنگام قطعی برق برای مصارف است که باطری های یو پی اس بدون دستگاه های یو پی اس نمی توانند به تنهایی جریان برق را ذخیره کرده و بازدهی داشته باشند.

اما امروزه با انجام تحقیقات و پژوهشات دستگاه هایی به نام یو پی اس و باطری یو پی اس مهندسی، طراحی و تولید و عرضه می شوند که ماهیت کلی این دستگاه ها فراهم کردن روند جریان برق در هنگام نوسانات و قطعی برق های شهری است که علاوه بر آنها برخی یو پی اس های صنعتی نیز تولید می شوند که برای مصارف و ولتاژ های بالا در برخی مکان ها کاربرد دارند.

یو پی اس صاهیراد

صاهیراد صنعت یک از تولید کنندگان دستگاه های یو پی اس و باطری های یو پی اس صنعتی، خانگی و… است که باطری های یو  پی اس تولیدی توانایی کارکرد برای سالیان دراز با کیفیت و استحکام را دارند. اما در برخی مواقع به دلایلی مانند قطعی مکرر و بیش از حد برق، عدم نگه داری درست و اصولی دستگاه ها و باطری های یو پی اس و توجه نکردن به برخی توصیه ها در شارژ و دشارژ کردن این دستگاه ها مشکلات و خرابی هایی در این دستگاه ها بوجود می آیند.

یو-پی-اس-صاهیراد

همانگونه که ذکر شد؛ برند صاهیراد در حوزه محصولات حفاظتی و اضطراری فعال می باشد. در بین محصولات و ساخته های این شرکت، انواع یو پی اس از جمله مهمترین محصولات شناخته می گردند. در حقیقت یو پی اس یک نوع منبع تغذیه الکتریکی بوده که این وظیفه را دارد تا توان مورد احتیاج بار مصرفی را به صورت بدون وقفه فراهم نماید.

لازم به ذکر است این وسیله یک واسطه میان برق شهری و دستگاه مصرف کننده بوده تا افزون بر تثبیت نمودن و تنظیم کردن برق شبکه در مقابل بارهای حساس، سیستم های الکترونیکی، مخابراتی و … از وارد آمدن اختلالات شبکه و نیز نفوذ نویز پیش گیری کند. یو پی اس های صاهیراد در حقیقت در سه نوع یو پی اس آفلاین، یو پی اس آنلاین و نیز یو پی اس لاین اینتر اکتیو ساخته و عرضه می شوند که هر یک دارای طراحی و عملکرد ویژه ای می باشند.

 تعمیرات یو پی اس صاهیراد

تعمیرات یو پی اس یکی از شاخه های تعمیرات سخت افزاری و الکترونیکی است که در تمامی برند های تولید کننده یو پی اس به دلیل حساس بودن این دستگاه ها و باطری ها در اثر قطعی مداوم و مکرر جریان برق از مشکلات قطعات داخلی برخوردار می شوند که در این صورت تعمیرات  دستگاه های یو پی اس نسبت به خرید این دستگاه اولویت بسیاری دارد.

دستگاه های یو پی اس و باطری های صاهیراد به دلیل کاربرد بالا و خواهان زیاد در بین مصرف کنندگان از خدمات پس از فروش قوی برخوردار است که می توان در صورت ایجاد انواع مشکلات و خرابی ها از این امکانات و خدمات استفاده کرد.

 تعمیرات-یو-پی-اس-صاهیراد

در صورت خرابی و ایجاد مشکل برای باطری یو پی اس صاهیراد می توان با انجام مراحلی مانند باز کردن پوشش یو پی اس، آماده کردن باطری جدید برای تعویض، جدا کردن باطری خراب از یو پی اس، جایگزینی باطری جدید در محل باطری قدیمی، بستن پوشش دستگاه یو پی اس، فشار دادن دکمه پاور برای به کار افتادن دستگاه با رعایت اصول مراقبتی به ویژه با داشتن اطلاعات کافی در مورد این دستگاه ها تعمیرات را انجام داد.

نحوه تعمیرات یو پی اس صاهیراد

در صورت خرابی و ایجاد مشکل برای باطری یو پی اس صاهیراد می توان با انجام مراحلی مانند باز کردن پوشش یو پی اس، آماده کردن باطری جدید برای تعویض، جدا کردن باطری خراب از یو پی اس، جایگزینی باطری جدید در محل باطری قدیمی، بستن پوشش دستگاه یو پی اس، فشار دادن دکمه پاور برای به کار افتادن دستگاه با رعایت اصول مراقبتی به ویژه با داشتن اطلاعات کافی در مورد این دستگاه ها تعمیرات را انجام داد.

در صورت خراب شدگی دستگاه یو پی اس، در گام نخست ضروری است تا مطمئن شوید که دستگاه تان دچار آسیب شده است یا خیر. به منظور این کار باید در قدم اول به صفحه نمایش یو پی اس دقت نمایید تا ببینید دستگاه شما دارای خطا شده است یا نه.

در گام بعد توصیه می گردد تا اتصالات دستگاه را بررسی نموده و این اطمینان را حاصل نمایید که که کابل های دستگاه مشکلی نداشته باشد و به منبع تغذیه و باتری ها وصل می باشند. همچنین ضروری است تا به صداهای دستگاه توجه نموده و چنانچه که صدا های گوناگون را می شنوید؛ سریعا با مرکز تعمیرات دستگاه یو پی اس خود تماس حاصل نمایید.

ایرادات و مشکلات رایج در خرابی یو پی اس

گفتنی است که طول عمر دستگاه های یو پی اس زیاد بوده و همانطور که اشاره شد؛ در صورت رخ دادن مشکل، قابل تعمیر می باشند. همچنین طول عمر باتری های یو پی اس  ین ۲ الی ۵ سال برحسب نوع برند و توان باتری ها می باشد.

دستگاه ها و باطری های یو پی اس به دلیل این که نقش مقاومتی و سپر بلای خطرات احتمالی در قطع و برهم خوردن جریان برق را دارند از مشکلات و خرابی هایی در برخی قطعات و مواقع برخوردار هستند که از رایج ترین دلایل و ایرادات دستگاه ها و باطری های یو پی اس می توان به روشن نشدن دستگاه، روشن شدن دستگاه بدون دادن خروجی، شارژ نشدن باتری یو پی اس، ارور دادن دستگاه اشاره کرد.

ایرادات-و-مشکلات-رایج-در-خرابی-یو-پی-اس

شیوه نگه داری یو پی اس صاهیراد

لازم به ذکر است دمای مکانی که یو پی اس صاهیراد در آنجا نصب می گردد؛ بسیار مهم می باشد و توصیه می گردد  بین ۱۰ الی ۴۰ درجه سانتی گراد باشد. در صورتی که دما از ۴۰ درجه فراتر رفت؛ یو پی اس تان به مقدار ۱۰ الی ۱۲ درصد در هر ۵ درجه سانتی گراد، ظرفیت بارش را کم می کند که این موضوع دارای ارتباط مستقیمی با عمر دستگاه می باشد و آسیب پذیر است.

همچنین بهتر است یو پی اس و باتری یو پی اس صاهیراد را از مکان هایی که در معرض گرد و غبار، رطوبت و دمای گرم قرار دارند؛ دور نگه داشته شود. در حقیقت دما اصلی ترین دلیل کم شدن طول عمر مفید و مقدار کارائی بهتر باطری یو پی اس می باشد.

مطالب مرتبط: 

کلام آخر

ما در مطلب بالا به همراه توان سازان لوتوس البرز به بررسی یو پی اس صاهیراد، تعمیرات یو پی اس صاهیراد، نحوه تعمیرات یو پی اس صاهیراد، ایرادات و مشکلات رایج در خرابی یو پی اس صاهیراد و شیوه نگه داری یو پی اس صاهیراد پرداختیم تا با مطالعه این مطلب به سوالات خود دقیق ترین پاسخ ها را بیابید.

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *