فروش و قیمت انواع استابلایزر و ترانس برق و تثبیت کننده ولتاژ

استابلایزر

نمایش 23 نتیحه

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳


طراحی تمام سیستم های الکتریکی و الکترونیکی به گونه ای است که در یک ولتاژ تغذیه پایدار و ثابت می توانند با حداکثر بهره وری کار کنند. اما گاهی اوقات به دلایلی مختلفی ولتاژ دچار نوسانات قابل توجهی می شود و در کارایی دستگاه های الکتریکی مشکل جدی ایجاد می کند. در این مواقع استابلایزها با تثبیت ولتاژ و تامین یک منبع تغذیه پایدار مانع از ایجاد این مشکلات می شوند. اگر می خواهید با استابلایزرها و کاربردهای آنها بیشتر آشنا شوید، با ما همراه باشید.

استابلایزر

استابلایزر چیست؟

استابلایزر یک دستگاه الکتریکی است که به منظور تامین یک ولتاژ ثابت و پایدار و بدون هیچ گونه نوسانات یا تغییرات ناگهانی، برای تجهیزات الکتریکی و محافظت از آنها طراحی شده است. به طور کلی استابلایزرها با تبیت ولتاژ عمر و کارایی لوازم برقی خانگی و دیگر تجهیزات الکتریکی را افزایش می دهند، به همین دلیل اغلب به آنها تثبیت کننده ولتاژ می گویند.

چرا باید از استابلایزر استفاده کرد؟

به طور کلی هر یک از تجهیزات و دستگاه های الکتریکی برای طیف گسترده ای از ولتاژ ورودی طراحی شده اند. کارایی هر یک از تجهیزات بسته به حساسیتی که دارند به مقادیر مشخصی محدود می شود، مثلا بعضی از تجهیزات 10± درصد از ولتاژ نامی و بعضی دیگر 5± درصد از ولتاژ نامی را می توانند تحمل کنند، در غیر این صورت عملکرد آنها پایین می آید.

امروزه در بسیار از مناطق، برق شهری به دلایل مختلفی دچار نویز، نوسانات، قطع و وصل شدن ناگهانی و افزایش یا کاهش شدید ولتاژ می شود. این نوسانات و مشکلات به لوازم برقی خسارت های زیادی وارد می کنند. بنابراین استفاده از استابلایزر برای حفاظت بیشتر از تجهیزات و دستگاه های برقی بسیار ضروری می باشد.

کارکرد استابلایزر

کارکرد استابلایزر

استابلایزرها معمولاً با دو نوع ورودی کار می‌کنند: ورودی AC و ورودی DC. در ورودی AC، ولتاژ AC ورودی تبدیل به ولتاژ DC توسط یک مدار تبدیل‌کننده مانند دیود برق‌دون یا ترانسفورماتور می‌شود. در ورودی DC، ولتاژ DC ورودی از منبع تغذیه مستقیماً به استابلایزر وارد می‌شود.

در هر دو نوع ورودی، استابلایزرها با تغییرات ولتاژ ورودی برای حفظ ولتاژ خروجی ثابت، به دو روش عمل می کنند

  • در روش اول، استابلایزرها با استفاده از یک مدار تنظیم کننده خطا (error amplifier)، تغییرات ولتاژ ورودی را تشخیص می‌دهند و ولتاژ خروجی را به صورت مستقیم یا غیرمستقیم تنظیم می‌کنند.
  • در روش دوم، استابلایزرها با استفاده از یک سری ترانزیستورهای قدرت (power transistors) و یک مدار کنترلی (control circuit)، ولتاژ ورودی را به ولتاژ خروجی مطابق با مقدار مورد نیاز تغییر می‌دهند.

استابلایزرها بر اساس نوع ولتاژ خروجی، به دو دسته AC و DC تقسیم می‌شوند. استابلایزرهای AC معمولاً با استفاده از یک مدار تبدیل‌کننده AC به DC و سپس با استفاده از یک استابلایزر DC، ولتاژ AC ورودی را به ولتاژ DC ثابت تبدیل می‌کنند. استابلایزرهای DC به صورت مستقیم ولتاژ DC ورودی را به ولتاژ خروجی مورد نیاز دستگاه تنظیم می‌کنند.

استابلایزرها به عنوان یکی از اجزای حیاتی دستگاه‌های الکترونیکی، در حفظ ولتاژ ورودی و خروجی دستگاه‌ها بسیار موثر هستند. با استفاده از استابلایزرهای مطمئن و با کیفیت، می‌توان از دستگاه‌های الکترونیکی بهتری استفاده کرده و آن‌ها را در برابر تغییرات ولتاژ محافظت کرد.

انواع استابلایزر

استابلایزرها براساس تکنولوژی ساخت و کارایی که دارند، به دو دسته زیر تقسیم می شوند:

استابلایزر

استابلایزر رله ای:

در استابلایزرهای رله ای یا پله ای اصلاح ولتاژ با دقت 10 ولت انجام می شود. این نوع از استابلایزرها برای لوازم صنعتی، تجاری و خانگی که نرخ پایین دارند، بسیار محبوب هستند. با این حال دارای محدویت های متعددی مانند سرعت اصلاح ولتاژ آهسته، دوام کم، قابلیت اطمینان کم، وقفه در مسیر برق در هنگام تنظیم و مقاوت کم در برابر ولتاژ بالا می باشند.

استابلایزر سرووموتوری:

استابلایزر سروو یکی از محبوب ترین انواع تثبیت کننده ولتاژ است. در این نوع اصلاح ولتاژ بدون هیچ گونه سوئیچی انجام می شود. نام استابلایزر سروو نشان دهنده این است که برای تایید اصلاح ولتاژ از یک موتور سروو استفاده می کند و به طور عمده برای دقت ولتاژ خروجی بالا استفاده می شود.

این تثبیت کننده ها می توانند واحدهای تک فاز، سه فاز متعادل و سه فاز ناپایدار باشند. برای اصلاح ولتاژ در نوع تک فاز موتور سروو به همراه ترانسفورماتور متغییر، نوع سه فاز همراه با سه ترانسفورماتور اتوماتیک و در نوع سه فاز ناپایدار سه سروو موتور مستقل همراه با سه ترافورماتور و سه مدار کنترل جداگانه می باشد.

مزایای این نوع تثبیت کننده نسبت به استابلایزرهای رله ای شامل سرعت اصلاح بالاتر، دقت بالا خروجی تثبیت شده، توانایی مقاومت در برابر جریان های هجومی و قابلیت اطمینان بالا است. با این حال استابلایزرهای سروو موتوری به علت حضور موتور نیاز به نگهداری دوره ای دارند.

کاربردهای استابلایزر

استابلایزر

بهترین استابلایزر های خانگی

خرید استابلایزری که برای خانه مناسب باشد، به نیاز و شرایط شما بستگی دارد. اما شما باید با توجه به یک سری نکات به انتخاب و خرید استابلایزر بپردازید. اولین مورد توجه به ظرفیت استابلایزر است که باید با مصرف برق خانگی شما سازگار باشد. برای این باید مجموع مصرف لوازم خانگی خود را حساب کنید و نسبت به آن اقدام به خرید کنید.

مورد دوم  بررسی ولتاژ استابلایزر است  که باید مطمئن شوید دستگاهی که اقدام به خرید آن می کنید ویژگی تنظیم ولتاژ به صورت پیوسته را داشته باشد. تا دستگاه های الکترونیکی به صورت پیوسته به برق متصل باشند و تا حد امکان آسیب نبینند.

یکی از مهم ترین مواردی که هنگام خرید استابلایزر باید به آن توجه کنید بررسی ویژگی های جانبی آن است که باید از حفاظت در برابر نوسانات برق، حفاظت در برابر ولتاژ بالا و پایین، حفاظت در برابر شوک الکتریکی و … را برخوردار باشد، علاوه بر آن باید به کیفیت ساخت و توانایی عملکرد استابلایزر توجه کنید.

آخرین مورد هم توجه به نظرات سایر کاربران است که مطالعه نظرات و انتقادات سایر کاربران نسبت به استابلایزر ها می تواند در انتخاب و خرید شما تاثیر مثبتی بگذارد.

با توجه به این موارد، بهتر است با مشاوران حرفه ای تسلا یو پی اس در تماس باشید تا مناسب ترین استابلایزر ها را هم از لحاظ قیمت و هم از لحاظ کیفیت خریداری کنید.

استبلایزر خانگی + قیمت

قیمت بروز استابلایزر

قیمت استابلایزر به عوامل مختلفی بستگی دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. ظرفیت: استابلایزر ها در ظرفیت‌ های مختلفی تولید و روانه بازار می شوند که. هر چه ظرفیت استابلایزر بیشتر باشد، قیمت آن نیز معمولاً بالاتر است.

  2. کیفیت ساخت: استابلایزر های با کیفیت و برند های معتبر معمولاً قیمت بالاتری دارند. کیفیت ساخت، عملکرد و عمر مفید استابلایزر تاثیر مستقیمی روی قیمت دارد.

  3. برند: برند ها هم تاثیر زیادی روی قیمت دارد و برند های معتبر و خوشنام قیمت بالاتری نسبت به سایر استابلایزر ها دارد.

  4. مشخصات فنی: مشخصات فنی مانند ولتاژ و فرکانس ورودی و خروجی، توان خروجی، تعداد پورت‌ ها و … هم در بالا و پایین شدن قیمت تاثییر دارد

در نهایت قیمت استابلایزر ها بسته به مواردی که ذکر شد می تواند متفاوت باشد و قیمت ثابتی ندارد. برای دریافت قیمت بروز با مشاوران تسلا یو پی اس تماس بگیرید.

راهنمای خرید از فروشگاه تسلا

شما می توانید انواع استابلایزر ، باتری یو پی اس و تجهیزات ups  و انواع باتری با بهترین کیفیت و قیمت را از سایت تسلا سفارش دهید و با بهترین کیفیت و قیمت تحویل بگیرد ، شما می توانید علاوه بر باطری تمامی لوازم جانبی راه اندازی ups خودتان را با بهترین کیفیت از فروشگاه تسلا خریداری کنید .

تسلا تمامی محصولات و لوازم خود را به صورت کامل مستقیم و بدون واسطه به مشتریان عرضه می کند  و مشتریان دیگر هزینه ی اضافی در قبال عمل واسطه گری پرداخت نمی کنند .

در صورت داشتن سوال و درخواست مشاوره درباره خرید خود می توانید با شماره های پشتیبانی تماس بگیرید و مشکل و سوال خود را با متخصصین ما در میان بگذارید .

شماره های پشتیبانی و برقراری ارتباط با تسلا ( 02188312456 / 02188861253 ) .

نظرات مشتریان

    ارسال دیدگاه

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *