Amozesh
ب

هنگامی که برق قطع می شود ممکن است اطلاعات شما از بین رود و شما فرصت کافی برای ذخیره اطلاعات تان داشته باشید در این مواقع می ‌توانید از یو پی اس استفاده کنید دستگاه یو پی اس یک منبع تغذیه الکتریکی می باشد که وظیفه تامین بی‌ وقفه برق مورد نیاز مصرف کننده را بر عهده دارد، این دستگاه تثبیت و تنظیم کننده میان برق شهر و تجهیزات است و مانع نفوذ نویز و مشکلات موجود در شبکه به تجهیزات است.

دستگاه یو  پی اس این فرصت را به مصرف کنندگان می دهد تا بعد از قطعی برق فرصت داشته باشند تا اطلاعات خود را ذخیره کنند دستگاه یو پی اس یک منبع بدون وقفه می باشد توسط انرژی که در باتری آن ذخیره شده است می ‌تواند برق مورد نیاز را برای مصرف کنندگان تامین کند که می توان به این دستگاه دستگاه انرژی پشتیبان نیز گفت که شما را در برابر مشکلات برق حفظ می کند.

psyu

انواع یو پی اس

یو پی اس ها از نظر ساختار و فناوری استفاده شده در آنها دارای انواع مختلفی می باشد از انواع یو پی اس می توان به سه نوع یو پی اس های آنلاین یو پی اس های آفلاین و یو پی اس های لاین اینتراکتیو اشاره کرد که هر کدام دارای ویژگی ها و کاربردهای خاص خود می باشد

یو پی اس آنلاین : با روش تبدیل دوگانه یا همان  Double conversion  می باشند. ‏یوپی اس آنلاین به طور پیوسته تبدیل می کند و بی وقفه ولتاژ متناسب را تبدیل به ولتاژ مستقیم می کند تا باتری شارژ شود. یوپی اس ها در مواقع اضطراری نیازی به کلیدزنی مکانیکی بار خروجی را تغذیه می کند به همین دلیل تاخیری در تامین برق خروجی به وجود نمی‌آید به طوری که تاخیر ۳۰ میلی ثانیه می باشد.

یو پی اس آفلاین : در شرایط عادی از طریق ارتباط مستقیم الکتریکی ارتباط ورودی و خروجی را برقرار می کند یو پی اس آفلاین در شرایط عادی مستقیماً از طریق برق ورودی بارهای خروجی را تقسیم می کند و هنگامی که ولتاژ ورودی کمتر یا بیشتر از میزان استاندارد باشد یو پی اس اینورتر خروجی را فعال می کند تا بارهای خروجی به وسیله باتری تغذیه شوند.  شکل موج دریا پی اس های آفلاین سینوسی می باشد.

یو پی اس های لاین اینتراکتیو : شباهت بسیاری به یوپی اس های  آفلاین دارند و شکل مشترک یو پی اس ها نیز سینوسی می باشد. ‏یوپی اس های لاین اینتر اکتیو در شرایط معمولی از طریق اتو ترانسفورمر قابلیت تنظیم دامنه ولتاژ دارد و باتری که در حالت شارژ وجود دارد ارتباط ورودی و خروجی را برقرار می کند هنگام قطعی برق باتری یو پی اس توسط اینورتر دستگاه های مصرف کننده را تغذیه می کند

ریفکت

ارتقاء یو پی اس

اگر جزو افرادی می باشید که علاقمندید با هزینه ی معقول و مناسب یو پی اس خود را ارتقا دهید و به وضعیت آن بهبود دهید بهترین راهی که برای شما وجود دارد سرویس و تعمیر  یو پی اس در زمان مناسب می باشد که باعث افزایش طول عمر مفید یو پی اس می شود که روش پیشگیرانه ی  خرابی می باشد.

چگونه از بروز مشکل در یو پی اس جلوگیری کنیم؟

یو پی اس دستگاهی است که در برابر گرما مقاومت چندانی ندارند و اگر دستگاه در جای گرم و نامناسبی قرار بگیر احتمال بروز مشکل در آن زیاد می شود و حتی ممکن است از کار بیوفتد. یو پی اس از جمله دستگاه هایی است که شرایط نگهداری و محلی که در آن نصب است روی طول عمرش بسیار تاثیر گذار است . بعضی از افرادی که یو پی اس های خود را جهت خدمات تعمیر  یو پی اس برای تعمیر  می برند به خوبی از یو پی اس خود مراقبت نکرده اند و آن ها را در محل های گرم قرار داده اند که همین امر باعث آسیب به دستگاه شده است.

در بازار، خنک کننده های یو پی اس یافت می شود که فقط مخصوص نصب در  اتاق های یو پی اس است و خنک کننده های خوبی برای یو پی اس ها می‌باشد. دمای اتاق را به  به درجه ی مطلوبی می رساند تا از آسیب رساندن به یو پی اس جلوگیری شود. اجازه بدهید هوا به درون یو پی اس برود دور آنرا نپوشانید و بگذارید هوا در جریان باشد. یکی از کارهایی که می توان برای خنک کردن یو پی اس انجام داد حذف موانعی می باشد که که جریان هوای کیس را اشغال کرده اند. بستر هوای گرمی که توسط یو پی اس تولید می شود از قسمت پشتی آن خارج می شود به همین دلیل بهتر است قسمت پشتی یو پی اس حداقل ۶تا ۱۰ سانتیمتر با هیچ مانعی در تماس نباشد و آن قسمت فضای خالی باشد.

بهتر است درب محفظه ی یو پی اس را ببنید. شایع است اگر کیس باز باشد بهتر خنک شود اما وقتی درب محفظه یو پی اس باز باشد گرد و خاک محیط وارد فن ها شده و زودتر آنها را از کار می اندازد. وقتی لابلای پره های فن گرد و خاک باشد سرعت گردش نیز کاهش می یابد یا اگر دیدید فن های دستگا حاوی اشغال یا گرد وغبار است سریعا انهارا با دستمال مرطوب تمیز کنید.

محل مناسبی برای یو پی اس انتخاب کنید. اگر محلی که یو پی اس را در آنجا قرار داده اید بیش از حد گرم یا آلوده می باشد  محل آن را بهتر است که تعویض کنید.  در هنگامی که ناچار به جابه جا کردن یو پی اس شدید بهتر است به مکان تمیز تنر و خنک تر ببرید و در هنگام حرکتت دادن یو پی اس به طور ناگهانی جابه جا نکنید که مشکلی برای قطعات داخلی یو پی اس پیش نیاید.

تعمیر نوو

آموزش تعمیر یو پی اس

اگر مشکلاتی از قبیل شارژ نشدن باتری، عدم ارائه بکاپ، روشن نشدن چراغ تعویض باتری، روشن نشدن دستگاه یو پی اس و یا ایجاد پیام خطا در یو پی اس شما وجود داشت باید بدانید یوپی اس شما نیاز به تعمیر دارد علت این قبیل مشکلات را می‌توان مواردی همچون دشارژ شدن بیش از حد باتری یو پی اسمی باشد.  دشارژ بیش از حد باتری یعنی کم شدن بیش از حد شارژ باتری به طور مکرر دمای نامناسب و غیره دانست.

بهتر است در نگهداری یوپی اس خود موارد مورد نیاز را رعایت کنید تا یو پی اس شما با آسیب جدی روبرو نشود چرا که به دلیل هزینه بالا یو پی اس امکان تهیه دوباره یو پی اس ممکن است وجود نداشته باشد و یا سخت باشد. تعمیرات یو پی اس ممکن است هزینه ای برای شما داشته باشد و شما مایل باشید تا خود تان اقدام به تعمیر یو پی اس خود کنید.

برای این منظور شرکت فاراتل با هدف ارتقاء سطح علمی و دانش فنی تصمیم به برگزاری دوره های آموزشی یو پی اس دارد.  اگر می خواهید خودتان تعمیرات یو پی اس را انجام دهید می توانید برای یادگیری تعمیر یو پی اس به سایت تسلا  مراجعه کرده و دوره های آموزش تعمیرات یو پی اس را شرکت کنید.

 

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *