Back2
ب

بهره گیری از یو پی اس ، از روش‌ های پیش گیری از آسیب دیدن دستگاه ‌ها و تجهیزات برقی بدنبال نوسانات حاصله در شبکه‌ برق است که افزون بر حفاظت کردن از این سیستم ‌ها ، برق مورد احتیاج دستگاه را نیز در صورت قطعی برق تامین می‌ نماید. با تسلا یو پی اس همراه باشید تا ، راهنمای کامل و جامعی به منظور خریداری یو پی اس ها ارائه کنیم . بدین ترتیب مهم ترین و اساسی ترین نکاتی که لازم است تا آنان را در موقع خریداری یو پی اس ها در نظر بگیرید ؛ عبارت می باشند از :

۱) توان مورد احتیاج و نیز توان مصرفی

در حقیقت از مهم ترین نکات با هدف خریداری یو پی اس ها این می باشد که توان مصرفی دستگاه هایی که قرار است تا به آن اتصال یابند  را محاسبه نمایید ؛ بدین منظور کافی است تا توان هر کدام از وسایل را جداگانه و در آخر نیز مجموع آنان را حساب نمایید .

در حقیقت توان وسایل برقی با وات بیان می گردد که این توان عموما بر روی دستگاه های برقی ذکر شده است . چنانچه هم به توان مصرفی دستگاه ها به صورت مستقیم اشاره نگشته باشد ؛ حتما عددی با عنوان جریان آن ذکر گشته است که از حاصل ضرب آن عدد در ولتاژ دستگاه ، می توان که توان آنرا بدست آورد.

همچنین بخوانید : چرا یو پی اس روشن نمی شود یا خروجی ندارد؟

بعد از برآورد نمودن توان دستگاه ها و تجهیزات ، ضروری است تا یو پی اس ای را انتخاب کرد که توانی بیشتر از توان تجهیزات تان را داشته باشد. عموما توان یو پی اس ها ، ۱٫۲۵  برابر توان تجهیزات انتخاب می گردد.

۲) قابلیت تنظیم نمودن پارامتر ها :

یو پی اس ها در حقیقت پارامتر های گوناگونی دارند که ضروری است تا به منظور عملکرد صحیح یو پی اس به طرز درستی تنظیم بشوند. این تنظیمات قادرند تا بواسطه خود کارخانه بوجود بیایند و یا نیز توسط کاربر انجام گردد. در اکثر برند ها در اصل همه پارامتر ها در کارخانه ها تنظیم گشته و حقیقتا کاربر هیچ نوع آزادی عمل در مورد انتخاب کردن پارامترها ندارد.

۳) مقدار زمان پشتیبانی یا در اصل زمان بکاپ :

از آن جهتی که یو پی اس ها با هدق کار کردن در مواقع قطع شدگی جریان برق ، نیازمند به باتری می باشد ؛  پس در حقیقت بسیار مهم می باشد که شما اینرا بدانید تا از یوپی اس در مواقع قطعی برق به چه میزان انتظار کار دارید . بدین ترتیب بعد از اینکه توان مصرفی دستگاه مشخص گشت ؛  به آسانی می توان یو پی اس را انتخاب کرد ؛ در گام بعد با علم به توان مصرفی و یو پی اس و زمان پشتیبانی می توان که آمپر باتری را محاسبه نمود .

راهنمای جامع خرید یو پی اس

همچنین بخوانید : یو پی اس آسانسور چیست؟ + راهنمای خرید

۴) توانایی باتری داخلییا همان اینترنال و یا خارجی یا همان اکسترنال

به منظور توان های بالا ، به ناچار حجم باتری یو پی اس در اصل  زیاد بوده و ضروری است تا باتری ها به شکل اکسترنال نصب بشوند که در این صورت نیازمند کابینت باتری می باشند ؛  با هدف اینکه این باطری ها در محفظه ای قرار داده شود که هم از دسترس عموم به دور باشند و هم اینکه از لحاظ حجمی ، بتوانند تا فضای کمتری را اشغال نمایند. لازم به ذکر می باشد که در توانهای پایین با هدف کم نمودن فضای اشغالی و زیبایی توصیه می گردد تا یو پی اس از نوع باتری اینترنال و یا داخلی انتخاب بشوند.

۵) انتخاب کردن نوع یو پی اس مناسب

لازم به ذکر می باشد که به منظور توان های پایین ، یو پی اس های آفلاین و یا یو پی اس های لاین اینترکتیو در حقیقت ارزان قیمت تر از یو پی اس های آنلاین می باشند و ضروری است تا در توان هایی بالاتر از KVA10 از یو پی اس های آنلاین بهره گیری کرد.

۶) خدمات و پشتیبانی مناسب

در حقیقت هر نوع وسیله برقی و الکترونیکی محتاج گارانتی و پشتیبانی می باشد و این امر در دستگاه هایی نیز که در کشورهای گوناگون تولید می گردند ؛ دارای اهمیت بیشتری می باشند ؛ همچنین یو پی اس هایی نیز که به صورت کامل در داخل کشور ایران تولید می گردند ؛  بدون شک برخوردار از خدمات و گارانتی های معتبر تری می باشند که ضروری است تا پیش از خرید به آن دقت کرد

همچنین بخوانید : بهترین یو پی اس برای استفاده خانگی چیست؟

۷) توجه کردن به وسایل مصرفی :

لازم به ذکر می باشد که در صورت بهره گیری از یو پی اس ها با هدف دستگاههای تکثیر و پرینتر های مخصوص که سیکل گرمایی اولیه دارند ؛ ضروری است تا به این نکته که توان اولیه مورد احتیاج در این سیکل بیشتر از توان ذکر گشته بر روی بر چسب دستگاه می باشد ؛ توجه کرد. در حقیقت این نکته در ارتباط با یو پی اس هایی که قرار است تغذیه موتور ها را فراهم نمایند نیز صادق می باشد .

راهنمای جامع خرید یو پی اس

از زبان تسلا

چنان قصد خرید تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی را برای مراکز درمانی و بیمارستانی، تجهیزات پزشکی، منازل مسکونی، ادارجات و سازمان ها، آسانسورها و بالابرها، خودپردازها، کرکره برقی، کولرهای آبی و گازی، سیستم های کامپیوتری، سیستم های مخابراتی، دیتا سنترها، تجهیزات دندانپزشکی، تجهیزات ایمنی، آزمایشگاه ها، تجهیزات روشنایی و … دارید، می توانید با ما در تماس باشید. همکاران و کارشناسان تحصیل کرده ما با کمال میل آماده هر گونه مشاوره و پاسخگویی به سوالات شما خریداران عزیز می باشند.

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *