برق-اضطراری-خانگی
ب

یو پی اس خانگی (منبع برق اضطراری) دستگاهی است که برق پشتیبان را برای وسایل ضروری در صورت قطع برق تامین می کند. این یک جزء حیاتی در بسیاری از خانه‌ها است و تضمین می‌کند که وسایل حیاتی مانند یخچال، روشنایی، رایانه‌ها و سیستم‌های امنیتی در هنگام قطع برق به کار خود ادامه دهند. انتخاب یک یو پی اس خانگی مناسب می تواند بسیار دشوار باشد، به خصوص با گزینه های بسیار زیاد. این راهنما یک نمای کلی از یو پی اس خانگی و راهنمای انتخاب ارائه می دهد تا به شما در انتخاب بهترین یو پی اس خانگی برای نیازهای خود کمک کند.

پس در نتیجه سیستم برق اضطراری راهکار شما در صورت قطعی برق است. سیستم برق اضطراری یا (Emergency  Power Systems)  نوعی سیستم برق اضطراری است که برای تامین برق در مواقع بحرانی یا در صورت خرابی شبکه برق معمولی استفاده می شود. با تسلا یو پی اس همراه باشید تا به بررسی یو پی اس مناسب برای خانه بپردازیم.

برق اضطراری مناسب برای فروشگاه

برق اضطراری مناسب برای خانه

شاید در مورد برق اضطراری مطالبی به گوشتان رسیده باشد، هرچند با ماهیت و نحوه کار آن آشنا هم نیستید. منبع تغذیه بدون وقفه منبع تغذیه خودمختاری است که در زمان قطعی برق، سیستم های الکتریکی را تغذیه می کند.

بسته به الزامات و کاربرد هر شرکت، ساختمان یا صنایع مختلف، منبع تغذیه بدون وقفه می تواند شامل باتری، UPS، پنل های خورشیدی یا ژنراتورها باشد که می توان با آنها منبع تغذیه بدون وقفه یا جایگزین تهیه کرد.

برق اضطراری یو پی اس (UPS)

یو پی اس  مخفف Uninterruptible Power Supply به فارسی منبع تغذیه بدون وقفه است، و به این مفهوم است که برق مورد نیاز دستگاه های متصل به آن از طریق انرژی ذخیره شده در باتری تامین می شود که در صورت قطع برق، بدون وقفه توان بار لازم دستگاه ها را فراهم می کند.

یو پی اس با باتری کار می کند و در صورت متصل بودن برق شهر، از آن برای شارژ باتری یو پی اس استفاده می کند و اگر برق شهر قطع شود، آن را از مدار خارج کرده و باتری را وارد مدار می کند.

نیاز اساسی به سیستم برق اضطراری

نیاز اساسی به سیستم برق اضطراری

با در نظر گرفتن این که، اکثر لوازم برقی موجود در کارخانه ها، شرکت ها و منازل یا خانه ها از برق استفاده می کنند به نوسانات برق حساس هستند و امكان ايجاد مشكلاتي همچون آسيب ديدن دستگاه وجود دارد، راه حل اصلی این مشکلات احتمالی استفاده از سیستم ذخیره انرژی یا  UPS است.

بسیاری از سیستم های UPS برای مصارف خانگی و اداری و کارخانه جات طراحی شده اند و عموما دارای قدرت خروجی تا حدود ۵۰۰۰ آمپر هستند. وظيفه اصلي منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) تثبیت منبع تغذیه به شبکه برق ساختمان از طریق موقعیت بین مصرف کننده برق و شبکه برق عمومی است. سیستم های برق اضطراری بعلاوه از ورود نویز و تداخل به تجهیزات جلوگیری می کند.

نکات مهم برای انتخاب یک سیستم برق اضطراری

در کل نکات پر اهمیت و بیشتری برای انتخاب سیستم برق اضطراری وجود دارد که باید آنها را در نظر گرفت. در ادامه به بررسی این نکات می پردازیم.

یکی از ضروریات است که انرژی مصرفی مورد نیاز برای خانه را دانست مثلا در یک مجتمع مسکونی چه مقدار برق برای کار کلیه وسایل برقی مانند یخچال ها و … نیاز است و برای  انرژی مورد نیاز آن ها یو پی اس، اینورتر یا ژنراتور مناسب را تهیه کرد. در کل شما باید از یک منبع تغذیه قوی تر برای دستگاه های پرمصرف استفاده کنید. در این حالت، یو پی اس می تواند گزینه بسیار بهتری برای وسایل برقی تأمین کند.

اگر قصد دارید از یو پی اس برای تامین برق ها استفاده کنید، باید خاطر جمع شوید که ولتاژ خروجی منبع کنترل شده ثابت است تا تجهیزات نسوزد. برای تجهیزات حساس، استفاده از UPS  که بتواند جریان خروجی را ثابت نگه دارد، گزینه بهتری است.

یو پی اس خانگی چگونه کار می کند؟

یو پی اس خانگی چگونه کار می کند؟

یک یو پی اس خانگی با تبدیل برق DC (جریان مستقیم) از باتری به برق AC (جریان متناوب) که برای برق رسانی به لوازم خانگی استفاده می شود، کار می کند. باتری در حالی که برق اصلی روشن است به طور مداوم شارژ می شود و هنگامی که برق قطع می شود، یو پی اس خانگی به طور خودکار به برق باتری تبدیل می شود و منبع برق پشتیبان را فراهم می کند.

انواع یو پی اس خانگی

دو نوع اصلی یو پی اس خانگی وجود دارد: آفلاین و آنلاین. یو پی اس خانگی آفلاین رایج ترین نوع است و برای تامین برق اولیه پشتیبان طراحی شده است. این یک انتقال تقریباً آنی از منبع اصلی برق به منبع برق پشتیبان در صورت قطعی را فراهم می کند. از طرف دیگر، یک یو پی اس خانگی آنلاین، برق مداوم را فراهم می کند و باتری همیشه به اینورتر متصل است و منبع تغذیه بدون وقفه را فراهم می کند. اگر می خواهید درباره یو پی اس در خودپرداز ها اطلاع پیدا کنید می توانید مقاله دلایل استفاده از یو پی اس ها در ATM ها را مطالعه کنید.

عواملی که هنگام انتخاب یک یو پی اس خانگی باید در نظر گرفته شوند

هنگام انتخاب یک یو پی اس خانگی، عوامل مختلفی وجود دارد که باید به آن ها توجه کرد، چون از ضروریات است که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

ظرفیت برق: ظرفیت برق یک یو پی اس خانگی با واحد VA (ولت آمپر) یا وات اندازه گیری می شود. مهم است که یک یو پی اس خانگی با ظرفیت کافی برای تامین برق لوازم ضروری خود انتخاب کنید.

زمان پشتیبان گیری باتری: زمان پشتیبان گیری مدت زمانی است که یو پی اس می تواند برق وسایل ضروری را تامین کند. ضروری است که یک یو پی اس خانگی با زمان پشتیبان گیری انتخاب کنید که به اندازه کافی طولانی باشد تا طول قطع برق معمولی در منطقه شما را پوشش دهد.

نوع باتری: سیستم های یو پی اس خانگی دارای دو نوع باتری هستند: سرب اسید و لیتیوم یون. باتری‌های لیتیوم یونی گران‌تر هستند اما زمان پشتیبان‌گیری طولانی‌تری را ارائه می‌کنند و نسبت به باتری‌های سرب اسیدی عمر بیشتری دارند.

نام تجاری و گارانتی: انتخاب یک برند معتبر و بررسی دوره گارانتی برای اطمینان از محافظت از سرمایه شما ضروری است.

مزایای استفاده از یو پی اس خانگی

مزایای استفاده از یو پی اس خانگی

یو پی اس های خانگی چون برای استفاده در خانه ساخته و تولید شده اند مزایای زیادی دارند که شامل موارد زیر است

محافظت از لوازم خانگی: یک یو پی اس خانگی تضمین می کند که لوازم شما در برابر نوسانات و نوسانات برق محافظت می شود که می تواند به آنها آسیب برساند.

تامین برق بدون وقفه: یک یو پی اس خانگی منبع تغذیه بدون وقفه را فراهم می کند و تضمین می کند که وسایل حیاتی مانند سیستم های امنیتی، تجهیزات پزشکی و رایانه ها در هنگام قطع برق به کار خود ادامه می دهند. اینورتر یو پی اس چیست یکی دیگر از مقالات است که می تواند توجه شما را جلب کند.

صرفه جویی در زمان و هزینه: یک یو پی اس خانگی می تواند با جلوگیری از از دست دادن داده ها، محافظت از لوازم خانگی در برابر آسیب، و اطمینان از عدم نیاز به تعویض مواد غذایی فاسد پس از قطع برق، در زمان و هزینه شما صرفه جویی کند.

فرق-یو-پی-اس-های-آنلاین-و-لاین-اینتراکتیو

فرق یو پی اس های آنلاین و لاین اینتراکتیو

همواره برای کسانی که اقدام به خرید یو پی اس میکنند این سوال برایشان پیش می آید که  تفاوت بین (یو پی ­اس آنلاین، یو پی اس لاین اینتراکتیو، یو پی اس آفلاین ) چیست و برای خرید، کدام پیشنهاد میشود.

با پیشرفت تکنولوژی، وابستگی ما به انرژی الکترونیکی رو به افزایش است که به ناچار مجبور به تامین برق اضطراری توسط یو پی اس در تجهیزات الکترونیکی هستیم. مخصوصا دستگاه های حساس که تحت تاثیر قطعی و نوسانات برق، حتی در مدت کوتاه دچار اختلال می شوند.

در اماکنی چون بیمارستان ها، فرودگاه ها یا حین عمل پزشکی، هنگام پرواز، فرود هواپیما و محل هایی که حتما بایستی انتقال اطلاعات صورت گیرد یا در مراکز خبری که قطعی برق عواقب بدی را به همراه خواهد داشت. همچنین در تاسیسات صنعتی هم قطعی برق باعث کند شدن روند کار و از بین رفتن کالاهای اولیه می شود که در این شرایط بارهای حساس باید توسط یو پی اس تقویت شوند.

بیمارستان ها و تجهیزات پزشکی ، روشنایی فرودگاه ها ، روشنایی خروجی های اضطراری، تجهیزات گرمایشی و سرمایشی، موسسه های خبری و پخش، مرکز کنترل ترافیک هوایی، آسانسور ها، بارکد در های برقی، سیستم های رادار نظامی، تولیدی های وابسته به سیستم ماشین آلات بسته بندی، کامپیوتر ها و سیستم ها اتوماسیون وابسته به کامپیوتر از جمله محل هایی هستند که استفاده از یو پی اس مهم بوده و کاربرد دارد.

 یو پی اس آنلاین

یک یو پی اس آنلاین همیشه در حال کار بوده و هیچ سوییچ انتقال برقی برای آن نیاز نیست، در هنگام قطعی برق، یکسو کننده به سادگی از مدار جدا شده و برق را در باتری ها ثابت و بدون تغییر نگه می دارد تا زمانی که برق بازیابی شود.

 لاین اینتراکتیو

یو پی اس لاین اکتیو زمانی که جریان برق شهری وصل در حالت عادی باشد، جریان را تثبیت کرده و باتری را شارژ می‌کند. در زمان قطعی برق یا جریان نامتعادل دستگاه نوسان گیر، روی برق باتری سوییچ کرده و جریان مورد نیاز را وارد مدار می‌کند.

از مزایای قابل توجه یو پی اس لاین اینتراکتیو می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

  • ۱.بازدهی بسیار بالا
  • ۲.مصرف برق مناسب به نسبت دیگر دو نوع
  • ۳.مدت زمان کم اتصال به باتری
  • ۴.پرقابلیت و مطمئن بودن

از معایب های رایج لاین اینتراکتیو می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

  • ۱.عدم تعادل جریان برق شهری بیش از اندازه
  • ۲.استفاده از باتری زیاد در عدم تعادل 
  • ۳. کاهش طول عمر آن باشد
  • ۴.برای ولتاژ‌های بالا مناسب نیست و عملا بی‌کاربرد است

تفاوت-یو-پی-اس-آنلاین-و-آفلاین

تفاوت یو پی اس آنلاین و آفلاین

فرق اصلی بین یو پی اس آنلاین و آفلاین در زمان انتقال برق به باتری دستگاه است که در مورد UPS آنلاین این مساله صفر بوده و برق را از شبکه برق AC در مدت کم منتقل می کند.

یو پی اس آفلاین مستقیماً برق را از برق AC به بار رسانده و باتري تقریبا مشابه عملکرد قبلی خود خواهد بود. اما در کل یو پی اس های آنلاین در حالت باتري تقریبا مشابه یو پی اس هاي لاین اینتراکتیو است و براي کاربري‌هاي غیر حساس و مواردي که تجهیزاتی است، پرکاربرد خواهد بود.

همچنین یو پی اس های آنلاین عموما براي کاربري‌هاي حساس و تجهیزات گران قیمت توصیه شده و تثبیت تغییرات لحظه‌اي دامنه ولتاژ یا فرکانس از ویژگی های اصلی این یو پی اس است.

قیمت دستگاه یو پی اس

تکنولوژی مورد نیاز مصرف کننده در یو پی اس آنلاین (ONLINE) و لاین اینتراکتیو (LINE INTERACTIVE) ها است که تفاوت این دو در عملکرد این فناوری آن ها در حالت وجود برق شهر است.

اما عملکرد این دو فناوری در زمان بی برقی و استفاده از باتری بوده که شاید تنها ویٰژگی برتر یوپی اس های لاین اینتراکتیو در قیمت مناسب آن است.

همچنین برتری یو پی اس های آنلاین در کیفیت و حفاظت موثرتر و کامل تر آنها در برابر اختلالات مرسوم برق شهر می باشد.

بهترین-یو-پی-اس-خانگی

بهترین یو پی اس خانگی

توان یو پی اس ها بر اساس ولت آمپر (VA ) می باشد اما توان مصرفی تجهیزات یک مصرف کننده بر اساس وات( W) می باشد، انتخاب سیستم یو پی اس نکته بسیار مهمی است که باید توجه گردد،متناسب بودن توان یو پی اس با توان تجهیزات متصله به سیستم یو پی اس می باشد.بنابراین باید توان یک سیستم یو پی اس بر اساس وات محاسبه گردیده سپس با توان مصرفی تجهیزات متصله به سیستم یو پی اس متناسب گردد

ترانسهای ایزوله در واقع یک ترانس یک به یک هستند که برای جلوگیری از انتقال ولتاژ بالای AC در یو پی اس ها و محافظت از اتصال غیر عمد افراد با یکی از سیم ها به کار برده می شوند؛همچنین ترانس در محدوده فرکانس ۵۰HZ عملا باعث ایجاد امپدانس بالا برای فرکانس های زیاد و نویز های ناشی از دستگاه به صورت دو طرفه می شود

ترانس ایزوله ارتباط الکتریکی سیستم را با زمین قطع می کند به این صورت که در اولیه که شبکه برق قرار دارد، این شبکه با زمین ارتباط دارد اما در ثانویه این اتصال زمین وجود ندارد و همین امر سبب حفاظت در برابر برق گرفتگی در صورت اتصال فرد به فاز و زمین در ثانویه  شده و به این جهت ایزوله نامیده می شود.

قیمت دستگاه ذخیره برق ۲۲۰ ولت

مهم‌ترین تفاوت یو پی اس رک مونت و تاور در محل قرارگیری آن‌هاست. یو پی اس تاور یا ایستاده معمولا در فضای داخلی اداری در کنار وسایل الکتریکی قرار می‌گیرد؛ در حال که یو پی اس رک مونت معمولا داخل رک‌های مخابراتی و فضای داخلی سرورها قرار می‌گیرد.

اکثر یو پی اس ها از نوع باتری داخلی اند  که یک یا دو عدد باتری ۱۲ ولتی در داخل کیس قرار گرفته و خود بدنه یو پی اس پلمپ است تا از باز و بسته شدن آن توسط افراد غیر متخصص جلوگیری شود.

برای تهیه انواع یو پی اس آنلاین ،آفلاین و لاین اینتراکتیو، می توانید با مشاوره گرفتن و تحقیق از سایت تسلا برای تهیه در تهران، استابلایزر در تبریز، استابلایزر در اصفهان، استابلایزر در قم و سایر شهر ها با مناسب ترین قیمت ها تهیه کنید.

نتیجه گیری

یو پی اس خانگی جزء ضروری هر خانه ای است. این تضمین می کند که لوازم حیاتی در هنگام قطع برق به کار خود ادامه می دهند و از سرمایه شما محافظت می کند و از از دست رفتن داده ها جلوگیری می کند. هنگام انتخاب یک یو پی اس خانگی، توجه به عواملی مانند ظرفیت برق، زمان پشتیبان گیری باتری، نوع باتری، برند و گارانتی ضروری است. با استفاده از یو پی اس خانگی مناسب، می توانید خیالتان راحت باشد، زیرا بدانید که خانواده و لوازم ضروری شما در هنگام قطع برق محافظت می شوند.

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *