Back2
ب

همانگونه که میدانید ؛ یو پی اس ، منبع تغذیه بی وقفه است. این ابزار الکترونیکی ، جریان برق مورد احتیاج وسایل برقی مصرف کننده را در موقع قطع شدن برق تامین می نماید و در همین راستا ،  پس از برقراری مجدد جریان برق شهری ، وظیفه تنظیم و ثابت نگه داری برق شبکه را بر عهده دارد ؛ به علاوه اینکه ، این وسیله در اکثر دستگاه ها ، از نفوذ کردن نویز و اختلالات جلوگیری به عمل می آورد. با ما همراه باشید تا با چراغ های وضعیت یو پی اس آشنا شوید.

از جمله عوامل تاثیر گذار در موقع برق دهی یو پی اس ، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تعداد سیستم ها و میزان بار اتصال یافته به یو پی اس

ظرفیت باتری استفاده شده در ورودی یو پی اس

روش کار یو پی اس

از وظایف یو پی اس ها و نحوه کار یو پی اس ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

تنظیم کردن و اصلاح نمودن و یا افزایش و کاهش دادن ولتاژهای خروجی و ورودی ، با هدف فراهم کردن یک ولتاژ قابل قبول برای دستگاه

مهیا نمودن برق مورد نیاز تجهیزات مصرف کننده با کیفیت مطلوب و به صورت پیوسته

همه این وارد در هنگامی رخ می دهد که تامین کننده برق منطقه ای ، دچار مشکلات کلی و یا جزئی گردد.

انواع یو پی اس

انواع این ابزار الکترونیکی عبارت می باشند از:

یو پی اس آفلاین یا Off line UPS

یو پی اس آنلاین یا  On line UPS

یو پی اس اینتراکتیو یا  Line Interactive UPS

این نوع از یو پی اس ها ، در موقع قطع شدن جریان برق ، در مدار فعال می گردند.

یو پی اس آنلاین یا  On line UPS

وظیفه این نوع یو پی اس نیز این است که با اصلاح کردن ولتاژ ورودی یا همان تثبیت ورودی از نویز، خروجی صحیحی را به بار مصرفی منتقل کند . لذا معمولا خروجی بواسطه این نوع یو پی اس ها تامین می شود.

آشنایی با چراغ های وضعیت یو پی اس

همچنین بخوانید : یو پی اس مناسب برای آزمایشگاه

یو پی اس اینتراکتیو یا  Line Interactive UPS

وظیفه این نوع از یو پی اس ها این است که خروجی AC بی اختلالات ورودی را مهیا نماید و این یعنی در مواقع عادی ، ورودی را بواسطه حالت بایپس به ترانسفورماتور منتقل بنماید که در این حالت ،  ترانسفورماتور در حقیقت حکم شارژر را خواهد داشت.

اجزاء یو پی اس

باتری (Battery): با هدف ذخیره سازی انرژی الکتریکی و بهره گیری به عنوان منبع انرژی الکتریکی در یو پی اس

اینورتور (Inverter): به منظور تبدیل نمودن جریان مستقیم به متناوب

شارژر (Charger): با هدف شارژ کردن باتری یو پی اس و تبدیل جریان متناوب به مستقیم

یکسوساز یا رکتیفایر (Rectifier): به منظور تبدیل نمودن جریان متناوب ورودی به جریان مستقیم

چراغ وضعیت یو پی اس

چراغ هایی روی بدنه یو پی اس قرار دارد که هنگام رخ دادن موارد زیر روشن میشوند.

از  INVERTERبه عنوان LED  یاد میشود که زمانی که شروع به کار میکند، روشن است. در این نوع حالت  LED مربوط به Bypass  یا خاموش میباشد.

ارور های عمومی

وقتی خطا یا مشکلی در یو پی اس رخ میدهد روشن میشوند. در بیشتر یو پی اس ها هنگام روخ دادن این خطار ال ای دی ها به صورت ترکیبی با یکدیگر روشن میشوند. البته این نکته ضروری است که در هر حالت شما باید به دفترچه راهنمای موجود مراجعه کرده و از انواع خطا و چراغ های مربوط به یو پی اس خریداری شده مطلع شوید

نشانگرفرعی (BY PASS)

یک ال ای دی روی دسگاه وجو دارد و زمانی که یو پی اس روی حالت Bypass قرار دارد روشن است. برای یک standby ups  یا Line-interactive ups ، این چراغ درحالت عادی کار یو پی اس ، روشن است.

همچنین بخوانید :

اضافه بار

این چراغ زمانی روشن میشود که شما بیش از حد توان یو پی اس از آن کار بکشید. در این مواقع شما باید قدرت یو پی اس را افزایش دهید یا دستگاه های متصل به آن را کاهش دهید..

وضعیت باتری

یو پی اس های پیشرفته و با امکانات بالا که به تبع قیمت بالایی هم دارند دارای ردیفی از LED ها میباشند که نمایانگر میزان شارژ باتری هستند. که میزان شارژ باتری را به دقت نمایش میدهد ، اگر میزان باتری یو پی اس شما کاهش یابد در این حالت ال ای دی ها خیلی زود شروع به چشمک زدن میکنند با خواندن این مطلب می توانید مشکل را به راحتی برطرف کنید.

آشنایی با چراغ های وضعیت یو پی اس

نکته

بعضی از یوپی اس ها نوار ال ای دی را به صورت ریل های متقاطع یا الگوهای مثل خیمه و چادر در نظر می گیرند تا در صورتی که دستگاه بعد از قطع برق در اثر ضعیف باتری، باتری خاموش شد، متوجه بشویم. در این شرایط باید دفترچه راهنما را مشاهده کنیم، بر روی پانل دستگاه هر گونه چشمک زدن ال ای دی یا روشن شدن در دفترچه راهنما بیان نشده و این امکان وجود دارد که چراغ نشانگر یو پی اس شما دچار مشکل شده است.

از زبان تسلا

چنان قصد خرید تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی را برای مراکز درمانی و بیمارستانی، تجهیزات پزشکی، منازل مسکونی، ادارجات و سازمان ها، آسانسورها و بالابرها، خودپردازها، کرکره برقی، کولرهای آبی و گازی، سیستم های کامپیوتری، سیستم های مخابراتی، دیتا سنترها، تجهیزات دندانپزشکی، تجهیزات ایمنی، آزمایشگاه ها، تجهیزات روشنایی و … دارید، می توانید با ما در تماس باشید. همکاران و کارشناسان تحصیل کرده ما با کمال میل آماده هر گونه مشاوره و پاسخگویی به سوالات شما خریداران عزیز می باشند.

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *