Back2
ب

همانگونه که میدانید ؛ یو پی اس ، منبع تغذیه بی وقفه است. این ابزار الکترونیکی ، جریان برق مورد احتیاج وسایل برقی مصرف کننده را در موقع قطع شدن برق تامین می نماید و در همین راستا ،  پس از برقراری مجدد جریان برق شهری ، وظیفه تنظیم و ثابت نگه داری برق شبکه را بر عهده دارد ؛ به علاوه اینکه ، این وسیله در  دستگاه های سانتریفیوژ ، از نفوذ کردن نویز و اختلالات جلوگیری به عمل می آورد. با ما مراه باشید تا با یو پی اس مناسب برای آزمایشگاه آشنا شوید.

از جمله عوامل تاثیر گذار در موقع برق دهی یو پی اس ، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تعداد سیستم ها و میزان بار اتصال یافته به یو پی اس

ظرفیت باتری استفاده شده در ورودی یو پی اس

روش کار یو پی اس

از وظایف یو پی اس ها و نحوه کار یو پی اس ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

تنظیم کردن و اصلاح نمودن و یا افزایش و کاهش دادن ولتاژهای خروجی و ورودی ، با هدف فراهم کردن یک ولتاژ قابل قبول برای دستگاه

مهیا نمودن برق مورد نیاز تجهیزات مصرف کننده با کیفیت مطلوب و به صورت پیوسته

همه این وارد در هنگامی رخ می دهد که تامین کننده برق منطقه ای ، دچار مشکلات کلی و یا جزئی گردد.

انواع یو پی اس

انواع این ابزار الکترونیکی عبارت می باشند از:

یو پی اس آفلاین یا Off line UPS

یو پی اس آنلاین یا  On line UPS

یو پی اس اینتراکتیو یا  Line Interactive UPS

این نوع از یو پی اس ها ، در موقع قطع شدن جریان برق ، در مدار فعال می گردند.

یو پی اس مناسب برای دستگاه های سانتریفیوژ

یو پی اس آنلاین یا  On line UPS

وظیفه این نوع یو پی اس نیز این است که با اصلاح کردن ولتاژ ورودی یا همان تثبیت ورودی از نویز، خروجی صحیحی را به بار مصرفی منتقل کند . لذا معمولا خروجی بواسطه این نوع یو پی اس ها تامین می شود.

همچنین بخوانید : یو پی اس مناسب برای آزمایشگاه

یو پی اس اینتراکتیو یا  Line Interactive UPS

وظیفه این نوع از یو پی اس ها این است که خروجی AC بی اختلالات ورودی را مهیا نماید و این یعنی در مواقع عادی ، ورودی را بواسطه حالت بایپس به ترانسفورماتور منتقل بنماید که در این حالت ،  ترانسفورماتور در حقیقت حکم شارژر را خواهد داشت.

اجزاء یو پی اس

باتری (Battery): با هدف ذخیره سازی انرژی الکتریکی و بهره گیری به عنوان منبع انرژی الکتریکی در یو پی اس

اینورتور (Inverter): به منظور تبدیل نمودن جریان مستقیم به متناوب

شارژر (Charger): با هدف شارژ کردن باتری یو پی اس و تبدیل جریان متناوب به مستقیم

یکسوساز یا رکتیفایر (Rectifier): به منظور تبدیل نمودن جریان متناوب ورودی به جریان مستقیم

سانتريفيوژ :

در طي سالیان اخیر و همزمان با پيشرفت ها در حوزه بهره گیری از انرژي هسته اي ، گروهی از مفاهيم و عبارات نيز وارد زبان روزمره فارسي شده اند ؛ با این حال که افراد بارها آنان را در رسانه ها می شنوند ‌؛ اما برخي از این اسامی در اذهان مردم ، دارای شفافيت زیادی نمی باشد . يكي از همين عبارات “سانتريفيوژ” می باشد.

سانتريفيوژ دارای انواع و اقسام گوناگونی می باشد و بهره گرفتن از آن در حوزه توليد انرژي هسته اي تنها يكي از موارد كاربردي آن می باشد . ساده ترين گونه استفاده از فرایند استفاده شده در این وسیله ، ريختن سبزي هاي شسته شده در سبدي مخصوص و چرخاندن آن به کمک دستگيره و خارج کردن آب اضافي از آنان است.

یو پی اس مناسب برای دستگاه های سانتریفیوژ

بهتر است بخوانید : بهترین مارک های یو پی اس ایرانی 

سانتريفيوژ به هر دستگاهي اطلاق می شود كه با سرعت بسیار زیادی به دور خود می چرخد و در همين حین ، بوسیله نيروي گريز از مركز بوجود آمده ، مواد درون خود را نيز به بيرون پرتاب مي نماید.
در سانتريفيوژ های واقعي به کمک چرخیدن بسيار سریع یک محفظه به دور خود ، تمام آن چه که در داخل آن موجود می باشد ؛  به سوی بيرون تحت فشار قرار مي گيرند . سانتریفیوژ ها هم قادرند تا در بر گيرنده هر ماده اي باشند ؛ از نمونه هاي خوني گرفته تا مواد شيميايي گوناگون ؛  لذا این دستگاه ، دارای کاربرد های بسیار زیادی می باشد .

برای عنوان مثال ناسا ، سانتريفيوژ بسیار بزرگی دارد  كه از آن با هدف قرار دادن فضا نوردان در معرض نيروهاي شديد به کار گرفته می شود . نيروي گريز از مركز ایجاد شده در اين سانتريفيوژ ، قادر است تا شبيه سازي بسيار مناسبي از نيروي گرانشي ای باشد كه در هنگام پرتاب کردن فضاپيماها به بدن هوا نوردان وارد مي شود .

از زبان تسلا

چنان قصد خرید تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی را برای مراکز درمانی و بیمارستانی، تجهیزات پزشکی، منازل مسکونی، ادارجات و سازمان ها، آسانسورها و بالابرها، خودپردازها، کرکره برقی، کولرهای آبی و گازی، سیستم های کامپیوتری، سیستم های مخابراتی، دیتا سنترها، تجهیزات دندانپزشکی، تجهیزات ایمنی، آزمایشگاه ها، تجهیزات روشنایی و … دارید، می توانید با ما در تماس باشید. همکاران و کارشناسان تحصیل کرده ما با کمال میل آماده هر گونه مشاوره و پاسخگویی به سوالات شما خریداران عزیز می باشند.

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *