تبریز
ب

حتما در این چند هفته اخیر شما هم  قطعی برق را تجربه کرده اید و با خودتان فکر کرده اید که ممکن است لوازمی که به برق شهری متصل هستند با قطع وصلی برق دچار اسیب و یا از کار افتاده شوند. یو پی اس به معنای Uninterruptible Power Supply است و وظیفه اش تامین انرژی پس از قطعی برق برای دستگاه که به آن متصل  است.

terj

انواع یو پی اس

یو پی اس آفلاین در مقایسه با یو پی اس های آنلاین و یو پی اس های لاین اینتر اکتیو ارزانتر و از لحاظ جسه کوچکتر، سبکتر هستند. استفاده از یو پی اس ها کاملا برای برنامه های عملیاتی  راه اندازی نصب ابر رایانه ها ، دستگاهای حساس بیمارستان ها، مکان های دولتی که دارای اطلاعات مهم هستند واجب است زیرا در مواقعی که دستگاه ها از حد توانشان انرژی دریافت کنند و یا از حد انرژی  معینی که برای کار با آن تایین کردند کمتر شود دستگاهای الکترونیکی درست کار نمی‌کنند اینجاست که یو پی اس کار خودش را آغاز می‌کند  و انرژی را به یک ثبات مناسب تبدیل میکند

مزایا معایب یو پی اس افلاین

مزایا:یو پی اس افلاین دارای وزن کمتر ، اندازه کوچکتر، و قیمت کمتر می باشد. پس اگر میخواهید هزینه کمتری برای خرید یو پی اس بپردازید این یو پی اس را به شما پیشنهاد میکنیم.

معایب:  معایب دستگاه یو پی اس شاید در هنگام سوئیچ کردن آن از حالت برق شهری به باتری باشد که ممکن است بین ۲۵ الی  ۳۵ میلی ثانیه طول میکشد . این نوع یو پی اس فقط از طول موج انرژی محافظت میکند  فاقد سیستم شرطی یا تنظیم  ولتاژ است.

ساختار یو پی اس آنلاین متفاوت تر و پیشرفته تر از یو پی اس آفلاین است .به همین دلیل قیمت آن نیز بیشتر می‌باشد طوری که در قدیم از یو پی اس های آنلاین فقط در مراکز های بزرگ و تجاری استفاده میشد که توان مالی بالا داشته اند، ولی با پیشرفته تکنولوژی می توانید یو پی اس آنلاین را ارزانتر خریداری کنید.

یو پی اس آنلاین میتواند برق را با کیفت عالی و بدون نویز وارد دستگاهی که به آن متصل است بکند نویزگیر در یو پی اس به طور خودکار کار میکند نیاز به کار خاصی نیست. یکی از فرق های مهم یو پی اس آنلاین با دیگر یو پی اس ها به طور پیوسته کار کردن آن می باشد یعنی در هیچ زمان یو پی اس آنلاین غیر فعال نیست و مدام جریانات برق را زیر نظر دارد تا اگر دچار نوسان یا قطعی شد شروع به کار کند.

مزایا معایب یو پی اس انلاین

مزایا: یو پی اس آنلاین جز بهترین یو پی اس ها می باشد دارای نویز گیر خودکار است و در هنگام قطعی برق، به یک میلی ثانیه احتیاج دارد تا از برق شهری به باتری سوئیچ شود.

معایب: یکی از معایب آن مدت زمان کارکردش است که بطور ۲۴ساعت کار میکند موجب میشود عمر دستگاه کاهش یابد و نسبت به بقیه یو پی اس ها عمر کمتری دارد.

یو پی اس های اینتر اکتیو فرق چندانی با یو پی اس های آفلاین ندارند. فقط چندین فرق جزئی دارد، یو پی اس لاین اینتر اکتیو مناسب لوازم روشنایی کامپیوتر ها، چاپگر، و حتی جاهایی که برق نوسان ندارد برای بالا بردن کیفیت انتقال برق از آن استفاده میشود. این یو پی اس در خروجی مدارش رزونانس دارد خروجی آنها کاملا به صورت سینوسی است به همین دلیل برای مصرف کننده های موتور دار مناسب است.

مزایا معایب یو پی اس لاین اینتر اکتیو

مزایا: علاوه بر استفاده از این یو پی اس در هنگام قطعی برق و نوسانات از این یو پی اس در چابگر ها، کرکر های برقی نیز استفاده کرد دارای کارایی بیشتر و جزئیات بیشتر نسبت به یو پی اس افلاین می باشد.

معایب: وزن سنگین یو پی اس های اینتر اکتیو زیاد می باشد و آن هم بخاطر وجود ترانس است.و همچنین فرکانس کاری محدود تری نسبت به آنلاین دارد، با کوچکترین نوسان برق در حالت مصرف باتری می‌رود.

ریفکت

کارایی دستگاه یو پی اس

دستگاهای یو پی اس تنوع بسیار زیادی دارد، در ابعاد ولتاژ های مختلف در بازار یافت می شود  هرجا که با برق کار داشته باشند می توان از دستگاه یو پی اس استفاده کرد، در صنایعی همچون بیمارستان ها وسایل پزشکی، برای روشن نگه داشتن دایم های دستگاه برقی در کافی نت ها، شرکت، در اداره پست، دفتر پیشخوان ها، در اداره هایی که که کارایی سیستمشان به طور دائم است از یو پی اس استفاده می کنند و همچنین برای سیستم های امنیتی نیز کاربردی است مانند دوربین های مدار بسته، محیط های امنیتی اداره پلیس و در خانه لوازم الکترونیکی مانند یخچال، رایانه شخصی استفاده میشود کاربرد وسیعی دارد.

نحوه نگهداری یو پی اس

یو پی اس را در جای دور از دسترس خورشید قرار دهید.

حتما دستگاه یو پی اس را حداقل ۱۵تا۲۰سانت با دیوار فاصله دهید.

حتما در هنگام نصب یو پی اس اتصالات را برسی کنید.

یو پی اس را دور از گرمای مستقیم قرار دهید زیرا دستگاه یو پی اس به گرما حساس می باشد.

حتما فن های یو پی اس را چک کنید و آن را تمیز کنید تا به درستی کار کند.

باتری یو پی اس

در تمامی باتری ها یک میزان عمر مفید وجود دارد که پس از آن باتری رو به نزول میرود دستگاه یو پی اس در هنگام قطعی برق جایگزین منبع (برق شهر) میشود و انرژی را توسط باتری های توانایی که دارد تامین میکند اما اگر این باتری خراب شوند درست عمل نکنند چه؟

نگران این موضوع نباشید زیرا اگر مشکلی برای باتری یو پی اس پیش آید اخطار میدهد که باتری دچار مشکل است درست کار نمیکند.

 

انواع باتری در یو پی اس

باتری های اسید سرب: این نو باتری به گردوغبار و گرما حساس است آنرا درو از گرما قرار دهید از این باتری در یو پی اس های نسبتا با ولتاژ پایین استفاده میشود البته خود باتری های اسید سرب چند نوع دیگر هم دارد.

باتری های نیکل کادمیوم: این باتری نسبت به اسید سرب دارای تکنولوژی پیشرفته تری است قیمت آن نیز بالاتر می‌باشد و همچنین ویژگی خوب آن سریع شارژ شدن آن است.

باتری های لیتیوم یون این باتری چگالی وزن کمتری دارد در یو پی اس هایی به کار میرود که قدرتمند هستند دارای مقاومت طول عمر خوبی هستند. باتری های سیلور الکالین این باتری برق را در درون خود ذخیره میکند مواد تشکیل دهنده آن روی و دی اکسید منگنز می باشد، به همین دلیل قوی تر از باتری های معمولی می باشد، معمولا ۲الی۴  برابر بیشتر ظرفیت دارند.

انواع باتری پی اس

تعمیر یو پی اس در تبریز

اگر در نگهداری از یو پی اس کوتاهی کردین دستگاهتان دچار مشکلی از جمله انتقال ندادن انرژی برق به دستگاه متصل خرابی باتری، ضربه خوردگی اتصالی اجزای درونی وغیره… teslaups.ir در خدمت شماست با ارائه بهترین خدمات دستگاه یو پی اس خود را میتوانید به ما بسپارید تا تعمیر شود.

 

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *