یو پی اس مناسب برای دستگاه های فتومتر | تسلا یو پی اس

یو پی اس مناسب برای دستگاه های فتومتر

Back3
ب

به نقل از تسلا یو پی اس :

یو پی اس ، در حقیقت منبع تغذیه بی وقفه می باشد ؛ همان منبع تغذیه الکترونیکی که اکثر کار آن ، فراهم کردن توان برق مورد نیاز بار مصرفی ، آن هم به صورت بدون وقفه می باشد.

از نگاهی دیگر ، این ابزار به عنوان منبع توانی بی وقفه ،  با بهره گیری از انرژی ای که در باتری آن ذخیره شده است ؛ برق مورد احتیاج دستگاه های مصرف کننده را فراهم می نماید .

یو پی اس ، در واقع بین برق شهری و تجهیزات مصرف کننده قرار می گیرد و افزون بر تنظیم کردن برق شبکه و تثبیت نمودن آن ، از نفوذ کردن نویز و اختلالات شبکه به تجهیزات حساسی که در مصرف کننده وجود دارند ؛ جلوگیری می کنند.

مهم ترین و اصلی ترین کاربرد یو پی اس ، موقعی می باشد که برق شهری قطع بشود . در این هنگام ، بلافاصله و بدون وقفه ، این دستگاه یو پی اس وارد مدار می شود و بدین صورت برق مصرفی مورد احتیاج را فراهم می کند ؛ به صورتی که دیگر نیازی به خاموش و روشن کردن تجهیزات نیست.

با این عمل بسیار حیاتی در حقیقت یو پی اس ، جلوی تعمیرات و همچنین عقب افتادگی های پر هزینه را می گیرد ؛ و بدین ترتیب این ابزار ، به آنلاین ماندن برنامه ها و تجهیزات حساس ، کمک قابل توجهی می کند .

همچنین بخوانید : یو پی اس مناسب برای دستگاه های الکتروکوتر

دستگاه های یو پی اس ، با داشتن فیلترهای الکترونیکی ، موجب از بین رفتن نویزها و نوسانات برق شهری می شوند ؛ همچنین تجهیزات را در برابر رعد و برق و ولتاژ بالا حافظت می کند .

به علاوه اینکه این یو پی سا ها ، جریان برق یکنواختی را  به صورت موج ثابت به تجهیزات کاربران می فرستند. این تجهیزات ارزشمند ، دارای انواع گوناگون و اندازه های مختلفی می باشند.

از متداول ترین انواع آن ، یو پی اس های مدار آنلاین هستند .  علت محبوبیت این یو پی اس ها ،  این می باشد که قادر اند تا درجه حفاظت مطلوبی را ارائه دهند

. احتمال ایجاد شدن اتصال کوتاه و یا نیز شارژ ناگهانی برق در مدار و یا نیز هر نوع خطر برقی دیگر در یک یو پی اس مناسب ، صفر می باشد ؛

لذا این نوع  یو پی اس ها ، دارای درجه ایمنی خوبی می باشند. واحد اندازه گیری یو پی اس ، توان یا همان حاصل ضرب ولتاژ در جریان خروجی می باشد.

با این تعاربف ، انتظار بر این است که یو پی اس ها در صنایع و شغل های مختلفی دارای کاربرد باشند که همینگونه هم هست . از متداول ترین حوزه های مصرفی یو پی اس ها ، در تجهیزاتی به نام فتو متر می باشد.

در ادامه قصد داریم تا با معرفی فتو متر ، اهمیت استفاده از یو پی اس ها را در این وسیله ، بهتر متوجه شوید.

 

یو پی اس مناسب برای دستگاه های فتومتر

 

معرفی فتومتر

فلیم فتومتر جزو ابزار آلات الکتریکی می باشد که در اکثر آزمایشگاه ها یافت می شود که از آن غالبا به منظور سنجش سدیم و پتاسیم استفاده می شود. اساس کار این دستگاه به مانند اسپکتروفتومتر بر روی سنجش انرژی نورانی و طیف قشری اتم های موردنظر می باشد.

الکترون‌های اتم فلزات علی الخصوص فلزات قلیایی همچون سدیم ، پتاسیم و کلسیم بر اثر انرژی های گوناگون به مانند حرارتی و نورانی الکترون‌ها برانگیخته می شوند و به مدارهای بالاتر جهش می یابند.

در مدار جدید ، الکترون ها دارای انرژی بیشتر ولی ثبات کمتری اند ؛ لذا بعد از زمان بسیار کوتاهی به مدار اولیه باز می گردند. در این فرایند برگشت ، انرژی ای را که جذب نموده اند به صورت انرژی نورانی  یا همان فوتون منتشر می کنند.

ایـن نـور دارای طـول مـوج مـعـینی می باشد که مختص آن فلز است ؛ برای مثال طول موج نور زرد که از سوختن سدیم منتشر می شود ؛ مساوی ۵۹۰ نانومتر و طول موج پتاسیم که نور صورتی مایل به بنفش را ساطع می نماید ؛ مساوی ۷۶۵ نانومتر و نور لیتیوم که قرمز می باشد ؛  برابر ۶۷۰ نانومتر است.

همچنین بخوانید : یو پی اس مناسب برای دستگاه های اکسیژن ساز بیمارستانی

اساس ایجاد شدن نور در فلیم فتومتر ، همچون روش فـلــورسـنــت می باشد ؛ بـا ایـن تـفـاوت کـه در فلورسنت با هدف برانگیختن اتم ، انرژی نورانی UV ماوراء بنفش استفاده می شود ؛ در حالی که در فلیـم فتـومتـر بـا این هدف از انـرژی حـرارتی بهره برده می شود.

بدنبال حرارت شعله، هر لحظه تنها حدود ۰۰۲/۰ درصد از اتم های عناصری که بـه آسانی بـرانگیختـه مـی شـونـد همچون سـدیـم یا پتـاسیـم تهییـج شـده و نـور ایجـاد مـی نمایند

و با توجه به این که الکترون چه مداری و تا چه حدی برانگیخته شده باشد و با توجه به این که چه مقدار انرژی نورانی (فتون) منشر کند ؛ رنگ نوری که می دهد ؛ مختلف می باشد که هر نوع رنگ مخصوص یـک عنصـر اسـت.

برخی از عناصر ، چند رنگ تولید می نمایند و اشکال این می باشد که چنانچه شعله کم یــا زیــاد بشــود ؛ طـول مـوج ایجاد شده تغییـر می‌کند ؛ لذا دستگاه فلیم فتومتر تنها با هدف اندازه گیری سدیم و پتاسیم و گاها در صورت حساس بودن دستگاه با هدف اندازه گیری کلسیم – البته با حرارت دادن محلول در محفظه جداگانه استفاده می شود.

 

از زبان تسلا

 چنان قصد خرید تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی را برای مراکز درمانی و بیمارستانی، تجهیزات پزشکی، منازل مسکونی، ادارجات و سازمان ها، آسانسورها و بالابرها، خودپردازها، کرکره برقی، کولرهای آبی و گازی، سیستم های کامپیوتری، سیستم های مخابراتی، دیتا سنترها، تجهیزات دندانپزشکی، تجهیزات ایمنی، آزمایشگاه ها، تجهیزات روشنایی و … دارید، می توانید با ما در تماس باشید. همکاران و کارشناسان تحصیل کرده ما با کمال میل آماده هر گونه مشاوره و پاسخگویی به سوالات شما خریداران عزیز می باشند.

 

 

یو پی اس مناسب برای دستگاه های فتومتر

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *