cover
ب

کمتر دفتر اداری پیدا می شود که به نیروی پشتیبان نیاز نداشته باشد. اگر سیستم برق پشتیبان مناسبی فراهم نباشد، قطع آن می تواند کار شما را چند ساعت با تاخیر مواجه کند  که از معایب آن می توان به کاهش بهره وری و از دست رفتن داده های مهم از سرورها و رایانه ها اشاره کرد. یکی از مهم ترین فرایند و کارهایی که که باید هر شرکت مهم یا یک سازمان آن را دارا باشد عملکرد مستمر و همچنین سطح بالایی از یکپارچگی داده ها و در دسترس بودن است، که نیاز به منبع تغذیه بدون وقفه دارند تا بتواند کار ها را بدون مشکل انجام دهد.

از آنجایی که نمی نوان به سیستم ها اعتماد کردن و امکان از بین رفتن اطلاعات وجود دارد، تنها راه چاره آن استفاده از منبع تغذیه بدون وقفه یا یو پی اس است. یو پی اس های اداری همانطور که از نامشان پیداست مخصوص کارها و فرایند هایی که در ادامه انجام وی شود درست شده اند و  بارهای مهمی مانند سرورها و رایانه های شخصی را در کمتر از ۲۰ دقیقه در حین انتقال پشتیبانی می کنند و از اتفاق افتادن ضرر های زیاد جلوگیری می کند.

همچنین علاوه براین ها، از یو پی اس ها  برای تامین برق اضافی زیرساخت های مهم شبکه استفاده می شود. در ادامه این مطلب همراه تسلا یو پی اس باید تا به بررسی یو پی اس های اداری بپردازیم.

یو پی اس اداری چیست؟

چه تفاوتی بین یو پی اس صنعتی و اداری وجود دارد؟

سیستم های یو پی اس در نوع اداری و صنعتی تولید و روانه بازار می شوند.

از بارز ترین تفاوت یو پی اس های اداری نسبت به یو پی اس های سنعتی می توان به این مورد اشاره کرد که  یو پی اس هایی که کاربری اداری دارند بیشتر در برنامه‌های فناوری اطلاعات (IT)  مورد استفاده قرار می گیرند و می توان آن ها را در اتاق‌های کامپیوتر و محیط‌ های دیتا سنتر مشاهده کرد. اما یو پی اس های صنعتی برای این طراحی شده اند که  برای کنترل فرایندهای حیاتی مانند نیروگاه هسته‌ای یا سکوهای نفت مورد استفاده قرار بگیرند.

قطع برق در مرکز داده میتواند سبب ایجاد اختلال در پردازش داده ها شود. اما خیالتان تا حدی راحت باشد چون خطری ایجاد نمی کند. سیستم یو پی اس اداری  نگه داری با  دقتتی دارند و دمای کنترل شده و محیط تمیز از مهم ترین نکاتی است که باید رعایت شود یو پی اس ها را در آن مکان ها قرار داد تا از وارد شدن خسارات به یو پی اس جلوگیری کرد

یو پی اس های صنعتی هم برای محیط هایی که کاربری صنعتی دارند طراحی شده اند و آزمایش هایی که روی این یو پی اس ها انجام می شود از نظر عملکردی بسیار دقیق تر از یو پی اس های صنعتی است.

این مورد هائز اهممیت است که در محیط‌های صنعتی، اگر برق با مشکل مواجه شده و قطع شود می تواند فرایندهای شیمیایی را بی ثبات کند که سبب می شود خطراتی ایجاد شود یا سبب می شود سیستم های پردازشی آسیب هایی را متحمل شوند که هزینه های زیادی را به همراه دارند.

یو پی اس اداری چیست؟

مطلب مرتبط: تفاوت باتری یو پی اس با باتری ماشین

کاربرد یو پی اس های صنعتی

یو پی اس های اداری کاربرد های متنوع و  بسیار خوبی دارند که در ادامه ۴ مورد از بهترین ویژگی ها را برای شما بررسی می کنیم

  • یو پی اس های اداری که در اتاق های سرور نصب می شوندبرق پشتیبان مقرون به صرفه ای را فراهم می کنند.
  • جلوگیری از قطع برق تصادفی و خراب شدن داده ها یکی دیگر از مزایای یو پی اس های صنعتی است. به خصوص در مناطقی که مستعد قطعی برق هستند و نوساتات زیادی در آن مناطق وجود دارد این دستگاه ها می توانند مشکل گشا باشند.علاوه بر این ها سبب افزایش عمر سرورهای فناوری اطلاعات، دستگاه های ذخیره سازی، سیستم های کامپیوتری و … می شوند.
  • تامین مدارهای الکتریکی داخل ساختمان از دیگر کاربرد های این مدل از یو پی اس هاست. شبکه های فناوری اطلاعات هم برای محافظت از سرور فایل شبکه به یو پی اس نیاز دارند تا اطلاعات خود را در سلامت کامل نگه دارند
  • از این مدل یو پی اس ها می توان برای حفاظت از سایر دستگاه های الکترونیکی داخلی نیز استفاده کرد. همچون گیرنده های ماهواره ای، سیستم های نظارت تصویری و امنیتی، اینترنت اشیا و تجهیزات جانبی آن و… . این دستگاه ها نیز برای ارسال داده های خود برای تجزیه و تحلیل و کنترل نیازمند استفاده از باتری هستند.

مطلب مرتبط: راهنمای استفاده صحیح از یو پی اس 

 استفاده از یو پی اس اداری چه مزایایی دارد؟

استفاده از UPS می تواند از قطعی برق جلوگیری کند در اداره جات و مراکزی که اطلاعات بسیار مهم است قطعی برق می تواند پرهزینه و زیان آور باشد. یو پی اس میتوانید سلامتی داده ها، نرم افزار، سخت افزار و سایر تجهیزات و دستگاه ها را  نه تنها در هنگام قطع برق، بلکه در هنگام نوسانات ناگهانی برق تضمین کند.

علاوه بر این ها ups از تجهیزات در برابر صاعقه، خرابی خطوط برق و خطرات احتمالی محافظت می کند.این حوادث می تواند هزینه سنگینی داشته باشد و حتی از کار افتادن کامل دستگاه هم دور از انتظار نیست

یو پی اس اداری چیست؟

نتیجه گیری

در این مقاله در باره یو پی اس های اداری ( صنعتی ) به بحث و گفت و گو پرداختیم و گفتیم این مدل از یو پی اس ها به دلیل اینکه به صورت مخصوص برای ادارجات و صنایع ساخته شده اند، بازدهی بسیار خوبی دارند و می توانند جواب گوی انواع سرور ها ، شبکه ها و … باشند و بدون عیب و نقص کار کنند و از اطلاعات ضروری موجود محافظت کنند.

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *