cove
ب

به طور متوسط از هر سه فروشگاه یکی از آن ها مورد دستبرد و دزدی قرار می گیرد. از قسمتهای مهم در سیستم های امنیتی و حفاظتی سیستم اعلام سرفت می باشد البته لازم به ذکر است با نام مردم آن را با نام دزدگیر نیز می شناسند و به دو صورت بی سیم و باسیم تولید و روانه بازار می شود.

با پیشرفت علم و تکنولوژی روز به روز سیستم های اعلام سرقت هم پیشرفته تر شدند. روند کار این سیستم ها با مرور زمان با هوش مصنوعی ترکیب شده اند و توانسته اند پیشرفت چشم گیری داشته باشند. زیرا تراشه‌های استفاده شده در این سیستم ها که FPGA (Field-Programmable Gate Array) نام دارد از سال ۲۰۰۷ به بعد رایج شدند.

اما این سیستم ها برای ادامه فعالیت به منبع تغذیه نیازمند هستند و به برق شهری متصل می شوند. حال این سوال پیش می آید که اگر برق شهری با اختلال مواجه شود، این سیستم ها از بین می روند؟ در جواب باید بگوییم خیر زیرا یو پی اس ها در این شرایط دست به کار می شوند و انرژی مورد نیاز برای ادامه فعالیت این سیستم ها را تامین می کنند.اگر شما هم علاقه مند به کسب اطلاعات در این زمینه هستید تا آخر مقاله همراه ما بمانید.

سیستم اعلام سرقت چیست؟

سیستم اعلام سرقت

دزدی از قدیم الایام وجود داشته و هنوز هم وجود دارد. سرقت و دزدیده شدن وسایل و کالا ها می توان گفت، رشد تصاعدی دارد و رفته رفته بیشتر می شود، بسته به موضوع، هر چیزی از جواهرات گرفته تا اتومبیل ممکن است دزدیده شود. اما افرادی وجود دارند که کار آن ها تامین امنیت است، آن ها هم در این زمینه بیکار نبودند و روز به روز سیستم های امنیتی جدیدی ساخته و وارد بازار کرده اند. تا بتوان تا حد قابل توجی جلوی دزدی ها و سرقت ها را گرفت از از وقوع آن ها پیشگیری کرد.

بر اساس گزارش‌هایی مانند حمله به خانه، جیب بری، سرقت، خرابکاری و غیره در سال‌های اخیر حاکی از این است که سرقت افزایش یافته و شیب سعودی به خود دیده. طبق بررسی های انجام شده دزدی های صورت گرفته در کشور ها مطرح دنیا به شرح زیر است:

 • ایالات متحده آمریکا ژانویه – اکتبر ۲۰۱۸: ۶۳۷۴
 • کانادا ژانویه – اکتبر ۲۰۱۸: ۸۴۹۲
 • لندن ژانویه – اکتبر ۲۰۱۸: ۴۷۸۲

سیستم اعلان سرقت یک سیستم واکنش متمرکز و سریع است که در صورت رها شدن یا گم شدن اشیاء یا فضاهای خاص هشدار ارسال می کند.

سیستم اعلام سرقت چه مدل هایی دارد؟

این سیستم یا دزدگیر ها در کشور عزیزمان ایران به دو دسته سیستم اعلام سرقت اماکن و سیستم اعلام سرقت خودرو تقسیم می شوند

در ساخت این سیستم ها از قطعات و سنسور های  مختلفی استفاده می شود که هر یک ویژگی های مخصوص خود را دارا می باشند. که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

مطلب مرتبط: راهنمای دزدگیر اماکن

اجزای سیستم اعلام سرقت اماکن چیست؟

 1. سنسور، دتکتور، آشکار ساز
 2. آژیر
 3. تلفن کننده
 4. باطری های اضطراری
 5. سرور
 6. ریموت کنترل

چه نوع سنسور هایی در دزدگیر ها استفاده می شود؟

همانطور که ذکر شد سنسورا های مختلفی در سیستم های ضدسرقت استفاده می شود که می توان به موارد زیر اشاره کرد.

سیستم اعلام سرقت چیست؟

 • سنسور دتکتور :

کاربرد این سنسور ها به این گونه است که روی حرکات حساس هستند و در مقابل آن ها واکنش نشان می دهند. از دسته از سنسور ها که PIR هم نام دارد در چراغ های راه رو ها استفاده می شود و قتی حرکتی را تشخیص می دهند سریع لامپ را روشن کرده و محیط را نورانی می کنند. این سنسور یکی از مهم ترین قطعات استفاده شده در سیستم های زد سرقت می باشد که کاربرد بسیاری هم دارد.

این نوع سنسور ها از حساسیت بالایی برخوردار می باشند و برای تغییرات محیطی همچون باز و بسته شدن در و … حساس است.

 • سنسور چشمی

این سنسور ها که وابسته به مادون قرمز هستند و تکنولوژی مادون قرمز کار می کنند روی حرکت ها حساس می باشند.

 • سنسور مگنت

همانطور که از نامش هم می توان فهمید از ویژگی آهن ربایی پشتیبانی می کند و  روی در، دیوار و… نصب می شود هر نوع تحرکی را گزارش می دهد

موارد ذکر شده جزو اصلی ترین سنسور های دزدگیر ها می باشند و می توانند کار را برای سارقان سخت و مشکل کنند. اما همانطور که ابتدای مقاله هم گفته شد این سیستم ها برای فعالیت نیاز به یک منبع تغذیه دارند. اگر این منبع تغذیه که همان برق شهری است با مشکل مواجه شود دستگاه ها خاموش می شوند و امنیت تضعیف می شود.

یو پی اس برای سیستم اعلام سرقت

یو پی اس ها وظیفه تامین برق وسایل الکترونیکی متصل شده به خود را دارند و در زمان قطعی برق شروع به کار می کنند و انرژی مورد نیاز برای ادامه فعالیت دستگاه ها را فراهم می کنند.

استفاده از یو پی اس ها در سیستم های اعلام سرقت  ۲ ویژگی مثبت بسیار خوبی دارند. اولین مورد زمانی است که برق شهری با اختلال مواجه است. در این شرایط یو پی اس ها مانع عدم فعالیت سیستم ها می شوند و با تامین انرژی موجب ادامه فعالیت آن ها می شوند.

مورد دیگر که مهم تر است زمان هایی است که سارفان قبل از شروع دزدی، برق را قطع می کنند. در این شرایط یو پی اس ها کار را برای آن ها سخت می کنند و با قطع شدن برق شهری باز هم شروع به کار می کنند و نمی گذارند که فعالیت سیستم ها با مشکل مواجه شود.

انواع یو پی اس ها

یو پی اس ها در انواع مختلفی هستند که به سه دسته ی کلی تقسیم بندی می شوند.

 1.  یو پی اس های آماده به کار (آفلاین)
 2.  یو پی اس های  آنلاین
 3.  یو پی اس های در تعامل با خط یا لاین اینتراکتیو

هر یک از این مدل از یو پی اس ها مزایای مختلفی دارند که برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله یو پی اس چیست را مطالعه کنید و اطلاعات مورد نیاز را به دست آورید.

سیستم اعلام سرقت چیست؟

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی سیستم اعلام سرقت پرداختیم و آن را مورد بررسی قرار دادیم. امروزه استفاده از سیستم های امنیتی در خودرو و ساختمان از از اهمیت بالایی برخوردا است. تا بتوان از ضرر های مالی جلوگیری کرد. اما این سیستم ها برای فعالیت خود به برق نیاز دارند که یو پی اس در این زمینه می توانند کمک کنند و در زمان عدم وجود برق هم انرژی مورد نیاز را فراهم کنند.

برای خرید یو پی اس و دریافت مشاوره در باره انواع مدل های یو پی اس می توانید با مشاوران و پشتیبانان مجرب تسلا یو پی اس در تماس باشید و بتوانید اطلاعات مورد نیاز را کسب کنید.

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *