cover
ب

همانطور که اطلاع دارید، لازمه عملکرد همه دستگاه های الکتریکی برای  اجرا شدن و انجام وظیفه خاص، برق است. درصورتی که دستگاهی بتواند برق مورد نیاز همه دستگاه های الکترونیکی را هنگام قطعی برق فراهم کند و این کار را بدون وقفه انجام دهد بی شک مشکلی هنگام قطعی برق در منزل، ساختمان ها، شرکت ها و کارخانه ها پیش نخواهد آمد. پس در نتیجه سیستم برق اضطراری راهکار شما در صورت قطعی برق است.

سیستم برق اضطراری برای کامپیوتر  یا (Emergency Power Systems)  نوعی سیستم برق اضطراری است که برای تامین برق در مواقع بحرانی یا در صورت خرابی شبکه برق معمولی استفاده می شود.

برق اضطراری مناسب برای کامپیوتر

شاید نام برق اضطراری را شنیده باشید. در حالي كه با ماهیت و نحوه عملکرد آن آشنا نیستید، ما در اين مقاله به بررسی نحوه عملکرد آن خواهیم پرداخت پس تا آخر مقاله با تسلا یو پی اس همراه باشید.  منبع تغذیه بدون وقفه یک منبع تغذیه خودکفا است که در صورت قطع برق، برق سیستم های الکتریکی. بسته به نیاز و هدف هر خانه، ساختمان یا صنعت، دستگاه‌های مختلفی مانند کامپیوتر و … انرژی و برق مورد نیاز را تامین می کند. منبع تغذیه بدون وقفه می‌تواند شامل باتری،یو پی اس، پنل‌های خورشیدی یا ژنراتور باشد که توانایی  این را دارد که به عنوان منبع برق اضطراری استفاده شود یا جایگزینی برای آن باشد. .

برق اضطراری یو پی اس  (UPS)

یو پی اس  مخفف Uninterruptible Power Supply به فارسی منبع تغذیه بدون وقفه است، و به این مفهوم است که برق مورد نیاز دستگاه های متصل به آن از طریق انرژی ذخیره شده در باتری تأمین می شود که در صورت قطع برق، بدون وقفه توان بار لازم دستگاه ها را فراهم می کند. یو پی اس با باتری کار می کند و درصورت متصل بودن برق شهر، از آن برای شارژ باتری استفاده می کند و اگر برق شهر قطع شود، آن را از مدار خارج کرده و باتری را وارد مدار می کند.

همچنین بخوانید : برق اضطراری اتاق عمل

چه نوع یو پی اس برای کامپیوتر مناسب است ؟

نیاز اساسی به سیستم برق اضطراری

از انرژی های مهم برای ادارات، ساختمانهای تجاری یا مسکونی و خانوارهای شهری میتوان به برق اشاره کرد که در زندگی امروزی حجم وسیعی از نیاز های انسان را به خود اختصاص داده است به طوری که در صورت قطعی برق یک کشور به صورت کامل از دسترس خارج می شود و به حالت کما می رود.

برق شهری در روزهای اخیر دارای نوسان بوده و با خاموشی هایی همراه شده است و بسیاری از دستگاه ها اداری و لوازم خانگی دچار مشکلاتی شده اند.

چون منبع انرژی اکثر لوازم برق است شامل یخچال، تلویزیون، کامپیوتر خانه، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، فریزر، کولر ، کامپیوتر ، مودم و غیره به همین دلیل حساسیت زیادی به نوسانات برق دارد. یکی از راه حل هایی که بسیار کار ساز است استفاده از منبع تغذیه بدون وقفه است.

اکثر یو پی اس ها کاربری خانگی و اداری دارند و اکثرا دارای قدرت خروجی تا حدود ۵۰۰۰ آمپر هستند. وظیفه اصلی منبع تغذیه بودن وقفه تثبیت و پایداری منبع تغذیه به شبکه برق ساختمان و اداره از طریق موقعیت بین مصرف کننده برق و شبکه برق عمومی است. یو پی اس ها اجازه ورود نویز و تداخل را به تجهیزات مهم نمی دهد.

نکات مهم برای انتخاب یک سیستم برق اضطراری

در مجموع نکات پر اهمیت و بیشتری برای انتخاب سیستم برق اضطراری وجود دارد که باید آن ها را در نظر گرفت. در ادامه به مهم ترین این نکات اشاره شده است.

یکی از ضروریات است که انرژی مصرفی مورد نیاز برای کار وسایل منزل و محیط کار را دانست مثلا در یک شرکت چه مقدار برق برای کار سیستم های کامپیوتری ، لوازم جانبی و … نیاز است و برای مجموع انرژی مورد نیاز آن ها یو پی اس، اینورتر یا ژنراتور مناسب را تهیه کرد.

در کل شما باید از یک منبع تغذیه قوی تر برای دستگاه های پرمصرف استفاده کنید. در این حالت، یو پی اس می تواند گزینه بسیار بهتری برای وسایل برقی تأمین کند.

اگر قصد دارید از یو پی اس برای دستگاه های ضروری مورد نیاز همچون کامپیوتر استفاده کنید، باید خاطر جمع شوید که ولتاژ خروجی منبع کنترل شده ثابت است تا تجهیزات نسوزد. برای تجهیزات حساس، استفاده از UPS که بتواند جریان خروجی را ثابت نگه دارد، گزینه بهتری است.

همچنین بخوانید : اهمیت استفاده از یو پی اس در شبکه های کامپیوتری

چه نوع یو پی اس برای کامپیوتر مناسب است ؟

کامپیوتر چیست و چه کاربردی دارد؟

در عصری که زندگی می کنیم کامپیوتر جزء اصلی زندگی انسان ها به شمار می رود و اکثر کارهایشان را توسط آن انجام می دهند. کامیپوتر وسیله ای است که اطلاعات خام را دریافت می کند و به وسیله پردازش هایی که روی آن ها انجام می دهند آن ها را به اطلاعات قابل فهم تبدیل می کند.

کامپیوتر قابلیت پردازش بالایی دارد و در چند صدم ثانیه محاسبات بسیار زیاد پیچیده ای را انجام می دهد.

کامپیوتر که امروزه به یک دستیار تبدیل شده و عموم مردم از آن استفاده می کنند . همچنین به راهی برای کسب درآمد تبدیل شده پس رعایت نکات ایمنی بسیار ضروری است تا صدماتی به آن وارد نشود

جمع بندی

در این مقاله به برسی برق اضطراری برای کامپیوتر پرداختیم، انواع و عملکرد آن ها را توضیح داده ایم پس با مطالعه مطالب گفته شده می توانید اطلاعات مورد نیاز خود را بدست آورید. تسلا یکی از مجهزترین و تخصصی ترین مراکز عرضه برق اضطراری یو پی اس به مشتریان است  و با جدیدترین تجهیزات آماده خدمت رسانی است. خریداران و مشتریان می توانند برای دریافت مشاوره و راهنمایی های لازم جهت خرید برق اضطراری ساختمان (UPS)  با شماره تلفن های زیر با ما تماس بگیرند.

شماره های پشتیبانی و برقراری ارتباط با تسلا ( ۰۲۱۸۸۳۱۲۴۵۶ / ۰۲۱۸۸۸۶۱۲۵۳ ) .

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *