cover
ب

همانطور که اطلاع دارید، لازمه عملکرد همه دستگاه های الکتریکی برای  اجرا شدن و انجام وظیفه خاص، برق است. درصورتی که دستگاهی بتواند برق مورد نیاز همه دستگاه های الکترونیکی را هنگام قطعی برق فراهم کند و این کار را بدون وقفه انجام دهد بی شک مشکلی هنگام قطعی برق در منزل، ساختمان ها، شرکت ها و کارخانه ها پیش نخواهد آمد. پس در نتیجه سیستم برق اضطراری راهکار شما در صورت قطعی برق است.

سیستم برق اضطراری برای مودم  یا (Emergency Power Systems)  نوعی سیستم برق اضطراری است که برای تامین برق در مواقع بحرانی یا در صورت خرابی شبکه برق معمولی استفاده می شود.

برق اضطراری مودم چیست

شاید نام برق اضطراری را شنیده اید. در حالي كه با ماهیت و نحوه عملکرد آن آشنا نیستید، ما در اين مقاله به بررسی نحوه عملکرد آن خواهیم پرداخت.  منبع تغذیه بدون وقفه یک منبع تغذیه خودکفا است که در صورت قطع برق، برق سیستم های الکتریکی. بسته به نیاز و هدف هر خانه، ساختمان یا صنعت، دستگاه‌های مختلفی مانند مودم و … تامین می کند. منبع تغذیه بدون وقفه می‌تواند شامل باتری، یو پی اس، پنل‌های خورشیدی یا ژنراتور باشد که توانایی  این را دارد که به عنوان منبع برق اضطراری استفاده شود یا جایگزینی برای آن باشد.

برق اضطراری یو پی اس  (UPS)

یو پی اس  مخفف Uninterruptible Power Supply به فارسی منبع تغذیه بدون وقفه است، و به این مفهوم است که برق مورد نیاز دستگاه های متصل به آن از طریق انرژی ذخیره شده در باتری تأمین می شود که در صورت قطع برق، بدون وقفه توان بار لازم دستگاه ها را فراهم می کند. یو پی اس با باتری کار می کند و درصورت متصل بودن برق شهر، از آن برای شارژ باتری استفاده می کند و اگر برق شهر قطع شود، آن را از مدار خارج کرده و باتری را وارد مدار می کند.

چه نوع یو پی اس برای مودم مناسب است؟

نیازی مهم به سیستم برق اضطراری

از انرژی های مهم برای ادارات، ساختمانهای تجاری یا مسکونی و خانوارهای شهری میتوان به برق اشاره کرد که در زندگی امروزی حجم وسیعی از نیاز های انسان را به خود اختصاص داده است به طوری که در صورت قطعی برق یک کشور به صورت کامل از دسترس خارج می شود و به حالت کما می رود.

برق شهری در روزهای اخیر دارای نوسان بوده و با خاموشی هایی همراه شده است و بسیاری از دستگاه ها اداری و لوازم خانگی دچار مشکلاتی شده اند.

چون  منبع انرژی اکثر لوازم برق است شامل یخچال، تلویزیون، مودم خانه، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، فریزر، کولر ، کامپیوتر ، مودم و غیره به همین دلیل حساسیت زیادی به نوسانات برق دارد. یکی از راه حل هایی که بسیار کار ساز است استفاده از منبع تغذیه بدون وقفه است.

اکثر یو پی اس ها کاربری خانگی و اداری دارند و عموما دارای قدرت خروجی تا حدود ۵۰۰۰ آمپر هستند. وظیفه اصلی منبع تغذیه بودن وقفه تثبیت و پایداری منبع تغذیه به شبکه برق ساختمان و اداره از طریق موقعیت بین مصرف کننده برق و شبکه برق عمومی است.

یو پی اس ها از ورود نویز و تداخل به تجهیزات جلوگیری می کند.

نکات مهم برای انتخاب یک سیستم برق اضطراری

در مجموع نکات پر اهمیت و بیشتری برای انتخاب سیستم برق اضطراری وجود دارد که باید آن ها را در نظر گرفت. در ادامه به مهم ترین این نکات اشاره شده است.

یکی از ضروریات است که انرژی مورد نیاز برای کار وسایل منزل و محیط کار را دانست برای مثلا در یک شرکت چه قدر برق برای کار سیستم های کامپیوتری ، لوازم جانبی و … نیاز است و برای مجموع انرژی مورد نیاز آن ها یو پی اس، اینورتر یا ژنراتور مناسب را فراهم کرد.

در کل شما باید از یک منبع تغذیه قوی تر برای دستگاه های پرمصرف استفاده کنید. در این حالت، یو پی اس می تواند گزینه بسیار بهتری برای وسایل برقی تأمین کند.

اگر قصد دارید از یو پی اس برای دستگاه های ظروری مورد نیاز همچون  مودم  استفاده کنید، باید خاطر جمع شوید که ولتاژ خروجی منبع کنترل شده ثابت است تا تجهیزات نسوزد. برای تجهیزات حساس، استفاده از UPS که بتواند جریان خروجی را ثابت نگه دارد، گزینه بهتری است.

مودم چیست و چه کاربردی دارد؟

یک دستگاه سخت افزاری که از ترکیب سه حرف ابتدایی دو کلمه Modulator/Demodulator شکل گرفته است مودم نام دارد که وظیفه آن تبدیل سیگنال آنالوگ به دیجیتال و دیجیتال به آنالوگ است.

چه نوع یو پی اس برای مودم مناسب است؟

نحوه کارکرد مودم

سیستم های کامپیوتری دیجیتال و سیستم های تلفن آنالوگ هستند. برای انتقال اطلاعات باید از سیستم های چندگانه و یکپارچه استفاده کرد و برای تبادل اطلاعات بین این دو دستگاه به مودم نیاز است. مودم از یک طرف به خط تلفن و در انتهای دیگر کامپیوتر شما وصل می شود. مودم با دریافت سیگنال های دیجیتال از رایانه و سپس افزودن آنها به سیگنال های آنالوگ کار می کند به این حالت مدولاسیون می گویند. سپس این سیگنال ها می توانند از طریق خط تلفن منتقل شوند.

جمع بندی

در این مقاله به برسی برق اضطراری برای مودم  پرداختیم، انواع وعملکرد آن ها را توضیح داده ایم پس با مطالعه مطالب گفته شده می توانید اطلاعات مورد نیاز خود را بدست آورید. تسلا یکی از مجهزترین و تخصصی ترین مراکز عرضه برق اضطراری یو پی اس به مشتریان است  و با جدیدترین تجهیزات آماده خدمت رسانی است. خریداران و مشتریان می توانند برای دریافت مشاوره و راهنمایی های لازم جهت خرید برق اضطراری ساختمان (UPS)  با ما در تماس باشند.

 

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *