back3
ب

همانگونه که همه می دانیم ؛  خاموشی در نهایت برای همه رخ داده است . و هنگامی که این اتفاق می افتد و کامپیوتر شما بدرستی خاموش نمی گردد ؛ اتفاقات بدی می تواند رخ دهد :

موجب فرسایش بیش از اندازه سخت افزار می شود که علت اصلی اکثر خرابی های کامپیوتر است.

امکان آسیب دیدن اطلاعاتتان به شیوه های گوناگون غیرقابل پیش بینی موجود است.

و ممکن است در یک لحظه ، همه کاری که در طول روز انجام داده اید را از دست دهید ؛ و یا حتی بدتر.

به همین دلیل می باشد که به منظور ایمن نگه داشتن اطلاعاتتان ، داشتن یک منبع تغذیه ی بدون وقفه (یو پی اس) لازمه ی هر ارگان و یا سازمانی می باشد.

سئله ی پیدا کردن یو پی اس مناسب ، فرایندی است بسیار ناامید کننده ؛ چراکه واقعا تنوع برند های تولید کننده داخلی و خارجی و نیز تنوع امکانات یو پی اس ها ، بسیار زیاد می باشد .

یو پی اس یا همان منبع تغذیه ی بی وقفه ، دستگاهی می باشد با باتری پشتیبان که در زمان های قطعی برق تا چند دقیقه توان مورد نیاز را تامین می کند. اصولا از این دستگاه برای کامپیوتر ها بهره می برند تا با در اختیار گذاشتن زمان کافی به منظور خاموش کردن صحیح آن ، از اطلاعات حساس آن محافظت بشود ؛ گرچه که کاربرد های بسیاری نیز در سایر حوزه ها و دستگاه ها دارد .

سه دسته از یو پی اس ها

برحسب بودجه ی تان و سطح حفاظتی که احتیاج دارید ؛ سه دسته یو پی اس را می توانید انتخاب بکنید:

آماده به کار (آفلاین)

آنلاین

در تعامل با خط یا لاین اینتراکتیو

۱) یو پی اس های آفلاین یا آماده به کار:

در مواقع عادی یک یو پی اس آماده به کار ، با اتصال به برق شهر و به کمک جریان متنواب  توان کامپیوتر را به طور دقیق و کاملا مستقیم تامین میکند. در چنین شرایطی هنگام قطعی برق یو پی اس آگاه میشود و وضعیت خود را به حالت باتری عوض میکند. این روش نتایج بهتری را درپیشتر لوازم الکتریکی ارائه میدهد

مشکل در اینجا می باشد که فرایند کلید زنی ، موجب قطع لحظه ای برق می شود که برای تجهیزات بسیار حساس خاص خطرناک می باشد. بدین خاطر می باشد که یو پی اس آماده به کار یو پی اس خوبی به شمار نمی آید ؛ چراکه در حقیقت بدون وقفه نیست.

۲) یو پی اس های آنلاین یا برخط

با اینکه زمانی فقط به منظور کاربردهای تجاری بسیار گرانقیمت از این نوع یو پی است ها استفاده می شد ؛ اما فناوری ها اخیر ، استفاده از آنها را برای استفاده ی کاربران معمولی نیز به صرفه نموده است. با هدف تامین کردن توان بی وقفه در هنگام قطعی برق ، از روشی موسوم به روش تبدیل دوبل استفاده می کنند که اینگونه عمل می نماید:

برق متناوب را از پریز می گیرند و آن را به برق مستقیم تبدیل می نمایند تا باتری را شارژ بکند.

یو پی اس ایرانی بخرم یا خارجی

همچنین بررسی کنید : فرمول محاسبه مدت زمان شارژ باتری یو پی اس

برق مستقیم را از باتری می گیرد و مجدد آن را به متناوب تبدیل می نماید که به منظور تامین توان کامپیوتر استفاده می شود.

کاملا در جهت مخالف یو پی اس آماده به کار که فقط زمانی وارد عمل میشوند که برق قطع میشود ؛ یو پی اس های آنلاین این ویژگی را دارند که به صورت مداوم برق را فیلتر میکند قبل از ارسال به کامپیوتر کاربر.

این کار دو مزیت بزرگ دارد:

در زمان هایی که برق قطع میشود هیچ مشکلی پیش نمیاید ؛ چون یو پی اس به موقع کار خود را شروع میکند و مانع خاموش شدن سیستم میشود.

لازم به ذکر است چون خروجی همواره توسط باتری تنظیم می شود  به همین دلیل برقی که به کامپیوتر شما تحویل داده می شود ؛ کاملا صاف و پایدار است.

تنها عیب روش تبدیل دوبل این می باشد که به نسبت یو پی اس آماده به کار معمولی توان بیشتری مصرف می نماید.

روشی به نام دلتا وجود دارد که برای افزایش دادن بازدهی انرژی کاربرد دارد  مزیتی که این روش دارد عوض این که کل توان را از باتری بگیرد ؛ بخشی از ان را به صورت کاملا مستقیم  برق شهر را به سیستم رایانه تحویل می دهد. همانطور که از شرایط مشخص است هیچ کدام از این روش ها رایگان یا ارزان قیمت نمیباشد ؛ چون که چندین هزار دلار قیمت  دارد  یو پی اس آنلاین معمولی ،  و این قیمت بسیار بیشتر از قدرت خرید مشتریان و کاربران میباشد.

۳) یو پی اس در تعامل با خط

در بیشتر موارد ، وقفه های بوجود آمده در حقیقت کاهش ناگهانی و لحظه ای ولتاژ است که عموما به آن قطع لحظه ای گفته می شود.

یو پی اس های آماده به کار مشکلی که دارند ، واکنش خوشایندی را به قطع لحظه ای نشان نمیدهند ؛ چون برای به دست گیری شرایط لازم است تا به سرعت میان حالت متناوب و باتری وضعیتش را مدام تغییر دهد. این فرایند ضرر هایی را به همراه دارد لازم به ذکر است  با تولید بیش از اندازه جریان کشی ، باتری  فرسوده به صورت قابل توجهی عمر ان کاهش میابد و سبب عذیت شدن کاربر میشود به خاطر هشدار هتای پی در پی که ارسال میکند

همچنین بررسی کنید : یو پی اس برای دستگاه تعویض چیپ آی سی

در این شرایط ، یو پی اس های آنلاین در مدیریت قطع لحظه ای برق بسیار عالی عمل می کنند ؛  چراکه با کشیدن دائمی جریان از باتری قادرند ولتاژ ثابتی را حفظ بکنند .

خوشبختانه یو پی اس های در تعامل با خط ، هم به خوبی قطع لحظه ای برق را مدیریت می نمایند و هم با بهره گیری از ترانسفورماتور هایی که ولتاژ خروجی شان را متناسب با نوسانات لحظه ای برق تغییر می دهند ؛ دارای قیمت بسیار پایین تری نیز می باشند. پس هنگامی که برق قطع بشود ؛ ترانسفورماتور هنوز قادر می باشد تا بدون تغییر وضعیت به حالت باتری خروجی را پایدار نگه دارد.

پس از آگاهی از مطالب فوق ،اکنون می توانید بر اساس ۶ ویژگی زیر انتخاب نهایی تان را انجام دهید:

کنترل عملکرد

اتصالات موجود

شکل ظاهری

نویز

باتری های قابل تعویض توسط کاربر

سیاست حفاظت از تجهیزات

همانگونه که می دانید ؛ یو پی اس ها بواسطه برند های مختلف ایرانی و خارجی تولید می شود . در این میان اما تفاوت زیادی میان محصولات ایرانی و خارجی نیست  و حتی برخی از محصولات ایرانی ، از تعدادی از برند های خارجی نیز پیشی گرفته اند. همچنین با خرید محصول ایرانی ، می توانید که به اقتصاد کشور نیز کمک شایانی بکنید.

از زبان تسلا

چنان قصد خرید تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی را برای مراکز درمانی و بیمارستانی، تجهیزات پزشکی، منازل مسکونی، ادارجات و سازمان ها، آسانسورها و بالابرها، خودپردازها، کرکره برقی، کولرهای آبی و گازی، سیستم های کامپیوتری، سیستم های مخابراتی، دیتا سنترها، تجهیزات دندانپزشکی، تجهیزات ایمنی، آزمایشگاه ها، تجهیزات روشنایی و … دارید، می توانید با ما در تماس باشید. همکاران و کارشناسان تحصیل کرده ما با کمال میل آماده هر گونه مشاوره و پاسخگویی به سوالات شما خریداران عزیز می باشند.

یو پی اس ایرانی بخرم یا خارجی

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *