تعمیرات-یو-پی-اس-نیروسان
ب

یو پی اس منبع تغذیه اضطراری یا پشتیبان باتری نامیده میشود. زمانی که منبع برق ورودی از کار می‌افتد یا ولتاژ به سطح معینی کاهش می‌یابد،یو پی اس برق اضطراری را فراهم می‌کند.یو پی اس  منبع تغذیه اضطراری سیستم‌های برق مستمری هستند که برای محافظت از رایانه‌ها، مراکز داده، تجهیزات الکتریکی، تجهیزات مخابراتی و سایر سخت‌افزارها استفاده می‌شوند که در آن قطع برق می‌تواند منجر به جراحات، تلفات، از دست دادن داده‌ها یا اختلال در کسب و کار شود.منبع تغذیه اضطراری برای خاموش کردن ایمن کامپیوتر و تمام تجهیزات متصل طراحی شده است. یک یو پی اس با تامین انرژی ذخیره شده به وسایل الکترونیکی متصل، محافظت تقریباً آنی در برابر قطع برق را فراهم می کند. اکثر یو پی اس ها فقط برای چند دقیقه از باتری ها، ابرخازن ها یا چرخ طیار برای تولید انرژی استفاده می کنند، معمولاً اندازه ی انها متفاوت است یوپی اس ها میتوانند برای محافظت از یک کامپیوتر یا کل ساختمان ها استفاده شوند.

با باتری یو پی اس چیکار کنیم

ما از قبل می دانیم که سیستم یو پی اس ما سالم است ولی مشکل اصلی باتری است. بنابراین راه حل این است که باتری قدیمی را با یک باتری جدید جایگزین کنید.

بیشترین  پیکربندی باتری یو پی اس ۱۲ ولت ۷ آمپر ساعت است. مطمئن شوید باتری جدید شما تمام نشده است که در غیر این صورت کار نخواهد کرد.

معمولا باتری های یو پی اس از نوع باتری های سرب اسیدی هستند و قیمت یو پی اس جدید گران است ولی اما قیمت باتری یو پی اس نسبت به خود یو پی اس خیلی ارزان و به صرف است.

آیا-یو-پی-اس-قابل-تعمیر-است؟

آیا یو پی اس قابل تعمیر است؟

شما می توانید یو پی اس کامپیوترتان را خودتان تعمیر کنید. معمولا طول عمر هر یو پی اس یک یا دو سال است. بیشتر اوقات باتری یو پی اس پس از این مدت آسیب می بیند. بنابراین لازم نیست نگران یو پی اس خود باشید.

چه چیزی می تواند باعث خرابی یو پی اس شود؟

استفاده نادرست از باتری

باقی ماندن باتری در انبار برای مدت طولانی بدون شارژ باتری

استفاده از ولتاژ شناور اشتباه

وقتی که یو پی اس به درستی کار نمی کند چکار کنیم؟

مطمئن شوید که باتری های یو پی اس به اندازه ی کافی برای کارکردن شارژ شده اند.

مطمئن شوید که کلید برق یو پی اس روشن باشد.

مطمئن شوید که نرم افزار یو پی اس به اخرین نسخه بروزرسانی شده باشد.

مطمئن شوید که سیم برق برای یوپی اس و کشوری که سرور در آن قرار دارد، از نوع صحیح باشد. برای اطلاعات بیشتر می توانید از دفترچه ی راهنمای یو پی اس کمک بگیرید.

مطمئن شوید که سیم خط وصل است.

LED های UPS را بررسی کنید تا مطمئن شوید که مشکلی در سیم کشی باتری یا سایت رخ نداده است.

اگر حالت خواب UPS آغاز شده است، حالت خواب را برای عملکرد صحیح غیرفعال کنید.

باتری را عوض کنید تا مطمئن شوید که آسیب ناشی از گرمای بیش از حد نیست، به خصوص اگر اخیراً قطعی تهویه هوا رخ داده باشد.

چه-زمانی-باید-یو-پی-اس-را-تعویض-کرد؟

چه زمانی باید یو پی اس را تعویض کرد؟

اما، با سرویس مناسب و به موقع، می توان عمر یک یو پی اس را افزایش داد. اگریو پی اس  زیر ۱۲ سال کار کند، احتمالا عمر کمی ازش باقی مانده است. اگر بیش از ۱۲ سال کار کند، ممکن است زمان تعویض سیستم فرا رسیده باشد.

هر چند وقت یک بار باید یک یو پی اس سرویس شود؟

سالانه باید یو پی اس خود را سرویس کنیم .توصیه می شود که یک یو پی اس باید سالانه سرویس شود. برای ژنراتورهای شما، راه اندازی منظم هفتگی و همچنین خدمات سالانه معمولاً توصیه می شود. شما باید فیلتر هوا و روغن را تعویض کنید، دستگاه را تمیز کنید و سایر بررسی های توصیه شده توسط سازنده ژنراتور را انجام دهید.

مشکل اصلی UPS چیست؟

خرابی UPS یکی از دلایل اصلی قطعی برق بدون برنامه در مراکز داده است. منجر به خدمات پرهزینه خرابی می شود و عملکرد کلی مراکز داده را مختل می کند. باتری ها عامل اصلی خرابی یو پی اس هستند. هر سیستم یو پی اس دارای مجموعه ای از باتری ها است.

عمر-باتری-یو-پی-اس-چقدر-است؟

عمر باتری یو پی اس چقدر است؟

عمر باتری یو پی اس معمولا ۳ الی ۵ سال است اما چند عامل مختلف وجود دارد که می تواند به طول عمر باتری یو پی اس کمک کند. به طور متوسط، یک باتری بین ۳ تا ۵ سال دوام می آورد. اما، برخی از باتری‌ها می‌توانند بسیار طولانی‌تر دوام بیاورند، در حالی که برخی دیگر ممکن است در مدت زمان بسیار کوتاهی از بین بروند.

مطالب مرتبط:

کلام آخر

خرابی یو پی اس گاهی اوقات به دلیل قطع برق است که بیشتر از باتری یو پی اس دوام می آورد. ممکن است باتری های قدیمی در هنگام قطع برق تعویض نشده باشند.

از این رو، سیستم UPS برق ذخیره شده کافی برای ادامه کار ندارد. گاهی اوقات یو پی اس به اشتباه در bypass جایگذاری شود.

با تعویض کردن باتری یو پی اس خود میتوانید دوباره عمر یو پی اس خود را افزایش داده و در پول خود صرفه جویی کنید.

ما در مطلب بالا به همراه توان سازان لوتوس البرز به بررسی موضوعاتی از قبیل ایرادات شایع در انواع باتری های یو پی اس و بسیاری موارد دیگر مانند زمان تعویض یا خرید باطری یو پی اس و نحوه تعمیر باتری های یو پی اس نیروسان پرداختیم.

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *