باتری خودرو بر اساس آمپر

هیچ محصولی یافت نشد.

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳


باتری خودرو یکی از قطعات مصرفی خودرو است که وظیفه ی تامین برق لازم برای روشن کردن موتور، سیستم روشنایی و دیگر اجزای خودرو را دارد و ضعف باتری خودرو باعث ایجاد مشکلاتی در ماشین می شود مانند: روشن نشدن خودرو.

همانطور که می دانید همه ی باتری های ماشین 12 ولت هستند اما میزان آمپر های آن با یکدیگر متفاوت است در این مقاله به بررسی باتری خودرو بر اساس آمپر و روش های سالم نگه داشتن باتری خواهیم پرداخت.

آمپر یک باتری

آمپر یک باتری

راحت ترین راه برای فهمیدن میزان آمپر باتری خودرو چقدر است کافی است کاپوت خودرو را بالا بزنید و روی باتری آمپر خودرو را کنار (AH) زده است گاهی آمپر خودرو را کنار باتری درج می شود. اما اگر باطری خودروی شما قدیمی باشد و بر چسب آن کنده شده باشد راه های دیگری هم وجود دارد که بتوانید آمپر باتری ماشینتان را بدانید.

میزان آمپر یک باتری را می توان از بزرگی و کوچکی آن نیز تشخیص داد به عنوان مثال هر چه باتری بزرگ تر باشد میزان آمپر آن نیز بیش تر است و دیگر عوامل تاثیر گذار بر بالا بودن آمپر یک باتری مواد شیمیایی استفاده شده در آن است. به طور کلی باتری های خودرو بر اساس مدل خودرو  550 الی 1000 آمپر هستند.

چگونه باتری خودرو را سالم نگه داریم؟

چگونه باتری خودرو را سالم نگه داریم؟

در این قسمت از مقاله به بررسی روش های رسیدگی به باتری خودرو و سالم نگه داشتن باطری خودرو خواهیم پرداخت.

  • برای سالم نگه داشتن باتری خودرو هر شش ماه یک بار باید به آن دیاگ بزنید
  • همیشه از شارژ بودن باتری مطمئن شوید
  • از عمر باتری خودرو شما بیش از 3 سال باشد قبل از شروع زمستان از سالم بودن آن مطمئن شوید
  • تمام کابل های متصل شده به باتری را چک کنید و سالم بودن آن ها مطمئن شوید
  • خودرو را در زمستان در پارکینگ مسقف قرار دهید
  • محل اتصال باتری به خودرو را چک کنید و آن را تمیز کنید.
  • در زمان ضعف باتری خودرو سلول های آن را با آب مقطر پر کنید.
  • استارت زدن صحیح را یاد بگیرید.

کلام آخر

در زمان خرابی باتری موتور خودرو استارت نمی خورد و برق به پشت آمپر خودرو نمی رسد با دیدن این علائم خودرو را به مکانیک ببرید و ماشین را به طور کلی بررسی کنید زیرا امکان دارد مشکل از باتری نباشد و  مشکل اصلی از استارت خودرو و دینام خودرو باشد.

اگر قصد خرید باتری برای خودروی خود را داشتید می توانید با مشاوران ما در شرکت تسلا تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت کنید.

نظرات مشتریان